Teknoloji

Netflix Ucuz ve Reklamlı Paketler İçin Microsof İle Anlaştı

Netflix bir süredir üzerinde çalıştığı reklamlı paketler için Microsoft ile anlaşmaya vardı.

Dünyanın en büyük dizi/film platformlarından birisi olan Netflix’in son zamanlarda global çapta da ülkemizde de rakipler artıyor. Rekabet artarken Netflix hem içerik kütüphanesini zenginleştirirken hem de daha ucuz paket seçenekleriyle kullanıcılarını memnun etmeyi planlıyor. Şirket uzunca bir süredir reklamlı paket için çalışmalar yapıyordu. Yapılan açıklama ile birlikte artık bu süreç resmiyete dökülmüş oldu. Netflix reklamı abonelik için Microsoft ile anlaştı.

Reklamlı Netflix İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Netflix’in Microsoft ile reklamlı içerik konusunda anlaştığı resmen açıklandı. Bu konuda halen çalışmaların devam ettiği belirtilirken önümüzdeki aylarda reklamlı paket seçeneğinin kullanıcılara sunulması bekleniyor. Bu sayede sunulacak olan daha ucuz pakette içerik tüketilirken kullanıcıların karşısına reklamlar çıkacak.

netflix 1

”Microsoft ve Netflix için Büyük Gün”

Microsoft’un CEO’su Satya Nadella Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada yapılan işbirliği sayesinde Netflix’in daha fazla insana ulaşabileceğini belirterek ”Netflix’in reklam teknolojisi ve satış ortağı olarak Microsoft’u seçmesinden heyecan duyuyoruz. Yayıncıların daha uzun vadeli uygulanabilir reklamdan para kazanma platformlarına sahip olmalarını istiyoruz. Böylece daha fazla insan sevdikleri içeriğe nerede olurlarsa olsunlar erişebilir.” ifadelerine yer verdi.

Netflix’in Reklamlı Paketi Ne Kadar Olacak?

Netflix reklamlı paket sayesinde daha uygun fiyatla daha fazla kullanıcıya ulaşmayı amaçlıyor. Henüz çalışmalar devam ettiği için reklamlı paket fiyatlarının, standart paket fiyatlarından ne kadar ucuz olacağı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Başa dön tuşu