Güncel

Yeni Operatör NETGSM Ne Zaman Hizmete Başlayacak? NETGSM Sahibi Kim?

NETGSM Ne Zaman Hizmete Başlayacak? İşte günün en önemli gündemi olan NETGSM ile ilgili detaylar.

Türkiye’de milyonlarca abonesi bulunan operatörler için 4. şirket daha piyasalara giriş yapacak. NETGSM olarak açıklanan 4. GSM operatörü sonrasında Türkiye’deki vatandaşlar için pek çok farklı soru işareti akıllara gelmeye başladı. Yapılan açıklamalar sonrasında NETGSM kimin, NETGSM ne zaman açılacak, NETGSM numarası kaç gibi farklı sorular arka arkaya sosyal medyada ve arama motorlarında gündeme gelmeye başladı. Konu ile ilgili yeni bir açıklama yapan NETGSM Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal ise gündemdeki bu soru işaretlerini giderecek şekilde yanıtlar verdi.

NETGSM Ne Zaman Hizmete Başlayacak?

NETGSM için yapılan açıklamalarda Mart ayı itibari ile abone kabulünün başlatılacağı belirtildi. Bu bakımdan GSM operatörüne geçiş yapmak isteyen kişiler, mart ayı itibarı ile aboneliğini değiştirerek NETGSM’e geçebilecek. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Başkan Öcal ise “NETGSM veya mvno, kıt kamu kaynağı olan GSM için tahsis edilen frekansları yayan baz istasyonlarını, kirasını vererek diğer mobil operatörlerle ortak kullanan mobil operatördür ve işletmesel anlamda onlardan farkı yoktur. Mart ayı itibarıyla da GSM abonesi almaya başlayacağız.” dedi.

NETGSM Numarası Kaç Olacak?

Türkiye’de farklı numaralar ile operatörlerin numaraları ayrılırken NETGSM için de farklı bir numara üzerinden hizmet verilecek. Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu’na 2009 yılında yapılan başvuru sonrası yıllar öncesinden numara tanımlamayı yapan NETGSM, müşterilerine 0510 22X XXXX numara blok üzerinden hizmet verecek. Peki, NETGSM numarası kaç? N-NETGS ucuz mu? NETGSM ne zaman başlıyor?

NETGSM Hat Transferi Nasıl Yapılacak?

Mart ayı itibariyle yeni hat kabulünün alınacağı NETGSM için tüm süreçlerin elektronik ortamda yapılacağı belirtildi. Bu bakımdan müşteri olmak isteyenler için herhangi fiziki bir başvuru ya da şubeler üzerinden işlem yapılmasına gerek kalmayacak. Bununla birlikte online elektronik ortam üzerinden yapılacak transferler sonrası, gerekli olan değişiklikler etkin olacak. Konu ile ilgili özel tarafından yapılan açıklamalarda ise şöyle denildi;

Diğer operatörlere göre biz, yapacağımız katma değerli kampanyalarla fark yaratacağız. Hayatımızı kolaylaştıran, konforunu artıran tüm sektörlerde Makinalar Arası İletişim (M2M) ve nesnelerin interneti (IoT), mobil uygulamalar, kontrol sistemleri gibi teknolojik yazılım ve donanımsal ürünler olarak tanımlanan katma değerli hizmetler, yapay zekayla kısa süre içinde yaşantı şeklimizde, eğitimden iş hayatımıza köklü değişikliklere sebep olacak. Dolayısıyla bu ürünlerin uygulamasında kullanılacak iletişim alt yapılarına hızlı/esnek cevap vereceğiz.

NETGSM Kimin? Sahibi Kim?

NETGSM bir şirket olarak hizmet verdiği gibi GSM operatörünün sahibi Adem Öcal. 2004 yılında Cemal Kaya ve Adem Öcal tarafından başvuru yapılarak kurulan Net Ankara Telekomünikasyon Elektronik Bilgisayar Teknolojileri Tic.ve San. A.Ş hizmeti olarak geliştirilen operatör, 2010 yılında isim değişikliği geçirdi”. 50 bin TL sermaye ile kurulan şirket isim değişikliği sonrası NETSGM İletişim Ve Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi olarak adlandırıldı. NETGSM Ne Zaman Hizmete Başlayacak konusunda Mart ayını işaret eden Öcal, bu açıklaması ile tüm soru işaretlerini giderdi.

NETGSM Ne Zaman Hizmete Başlayacak
NETGSM Ne Zaman Hizmete Başlayacak

Başa dön tuşu