Otomobil

Nissan Qashqai e-POWER’ın Türkiye’ye Geliş Tarihi Açıklandı

Nissan'ın yeni teknolojiler kullandığı ve geçtiğimiz günlerde tanıttığı 2 modeli Qashqai e-Power ve Ariya önümüzdeki yıl ülkemizde satışa sunulması bekleniyor.

Otomobil dünyasında yeni teknolojiler kullanılmaya devam ediyor. Neredeyse bütün firmalar elektrikli araç piyasasına büyük yatırımlar yapıyor. Hatta sadece otomobil firmaları değil farklı sektörlerde bulunan bazı şirketler de geleceğinin teknolojisi olarak görülen elektrikli otomobil dünyasında erkenden yer alabilmek için bütçeler ayırıp çeşitli projeler geliştiriyor. Japon otomobil üreticisi Nissan da bu gelişmeleri yakından takip ediyor.

Araçların 2022 ve 2023’te Ülkemizde Olması Bekleniyor

Geçtiğimiz günlerde İsveç’in Stockholm kentinde tanıtılan Qashqai ve Ariya modellerinin farklı tarihlerde ülkemizde olması bekleniyor. Nissan’ın yeni teknolojilerden birisi olan e-POWER altyapısını kullandığı Qashqai modeli bu yılın son aylarında, yüzde 100 elektrikli modeli olan Ariya’nın ise 2023 yılının ilk aylarında ülkemizde satışa sunulması bekleniyor.

e-POWER Teknolojisine Sahip Qashqai’nin Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde Stockholm’de tanıtımı yapılan modellerin detayları da belli oldu. e-POWER teknolojisine sahip olan Qashqai modellerinde 140 kW güç üretebilen elektrik motoru mevcut. Aynı zamanda araçta benzinli motor seçeneği de sunuluyor. Benzinli motor elektrik motorunun bataryasına güç sağlayabiliyor. Hibrit teknolojiye sahip bu araç bu sayede kullanıcıya daha iyi bir deneyim yaşatacak.

nissan ariya

Elektrikli Nissan Ariya’nin Özellikleri

Nissan’ın tanıtımını yaptığı Ariya modeli ise tamamen elektrikli bir araç. Bu nedenle benzinli motor gibi bir seçenek yok. Elektrikli araçlarda menzil süresi en çok merak edilen konulardan birisi. Bu araç 530 kilometreye kadar menzil desteğine sahip. Bir diğer konu da şarj süresi. Hızlı şarj desteği bu otomobilde sunuluyor. Hızlı şarj desteği sayesinde 30 dakikada 350 kilometreye kadar gidebilecek batarya dolumu gerçekleşebiliyor.

Başa dön tuşu