Spor

Ömer Toprak takımında kalıyor

Bayenr Leverkusen’in Sportif Direktörü Rudi Völler Borussia Dortmund’un ilgilendiği milli futbolcu Ömer Toprak hakkında net açıklamalarda bulundu.

 

Bundesliga ekiplerinden Bayer Leverkusen’de forma giyen Ömer Toprak’ın gelecek önümüzdeki sezonda takımda kalacağını açıkladı.Borussia Dortmund’un transfer listesinde yer alan Ömer’in mükemmel bir profesyonel olduğunu belirterek, “Ömer’in kalması bizim için çok iyi bir haber ve bundan dolayı mutluyuz. Onun en az bir yıl daha süper bir sezon geçireceğinden eminim.” ifadesini kullandı.

 

Borussia Dortmund’un milli futbolcuyla ilgilendiğini doğruladı.”Biz konumumuzdan bir adım bile uzaklaşmadık. Ömer’e ve Dortmund’a karşı dürüst davrandık. Pazarlığa hazırdık, ancak anlaşamadık. Bunun sebebi biz değiliz.” diye konuştu.

 

Ömer Toprağı’ı transfer etmek isteyen Borussia Dortmund 22 milyon euro bonservis bedeli teklif ettiğini belirten haberde, Bayer Leverkusen’in ise 25 milyon euroda ısrar ettiği vurgulandı.Sözleşmesinde özel bir madde bulunan milli futbolcunun gelecek sezon 12 milyon euro bonservis bedeliyle Borussia Dortmund takımına transfer olacağı iddia edildi.

Başa dön tuşu