Kripto Paralar

OpenSea Kullanıcılarına Solana Müjdesi!

2017 yılının sonunda Devin Finzer ve Alex Atallah tarafından ABD’de kurulan OpenSea, günümüzde en büyük NFT pazarlarından bir tanesi haline geldi. Hem alıcı hem de üreticilerin büyük rağbet gösterdiği platform, nihayet uzun süredir beklenen bir müjde ile kullanıcılarının karşısına çıktı.

İlk olarak bu yılın Ocak ayında ünlü teknoloji yazarı Jane Manchun Wong, OpenSea’ye Solana entegrasyonunun geleceği yönünde bir tweet atmıştı. Yeni özelliği ilk defa müjdeleyen Wong’un mesajından iki ay sonra OpenSea, resmi bir açıklama yaparak bu iddiayı doğruladı. Şirket, Nisan ayında Solana ağında basılan NFT koleksiyonlarını platforma kazandıracağını ifade etmişti. Bugün beklenen oldu ve kullanıcılar Solana’yı platformda kullanabilmeye başladı.

OpenSea’de Solana Dönemi Başladı!

Bugün akşam saatlerinde Web3 Academy isimli bir Twitter hesabı, Solana’nın OpenSea’ye eklendiğini fark edip takipçilerine haber verdi. Platformda Solana destekli bazı NFT koleksiyonları şimdiden yayınlanmaya başlarken; OpenSea’nin desteklediği ağ sayısı böylelikle dörde yükselmiş oldu. Solana ile birlikte kullanıcıların Ethereum, Polygon ya da Klaytn ağlarından işlem yapması şu anda mümkün.

OpenSea’nin bu atılımıyla beraber blockchain araştırma platformu Dune Analytics, Solana merkezli NFT platformu Magic Eden’in pazar payının önemli ölçüde düşüşe geçeceğini dile getirdi. Magic Eden, OpenSea’ye göre daha uygun fiyat portföyüne sahip olsa da bu rekabete dayanıp dayanamayacağını zaman gösterecek.

solana

Geçtiğimiz yıl Ethereum’a karşı daha hızlı ve ucuz bir alternatif olarak gösterilen Solana, alıcılar ve özellikle de satıcılar tarafından büyük ilgi gördü. Solana ağı bu sayede dışarıdan bol miktarda fon alarak büyüme yakaladı.

Başa dön tuşu