Otomobil

Oto Ekspertiz Durumunu SMS ile Sorgulama Sistemi Geliyor!

Uluslararası Ekspertiz Derneği  kurucu üyeleri arasında yer alan ve  Auto King Oto Ekspertiz Genel Müdürü Aytaç Çınargil, Uluslararası Ekspertiz Derneği’nin kurulduğunu açıkladı. Ayrıca Aytaç, ” Bu derneğin kurulmasıyla birlikte SMS ile hasar durumu sorgulama benzeri,  ekspertiz durumu sorgulama da  yapabileceğiz.

Herhangi bir kuruma veya bir yere gitmeden ufak bir SMS ile istenilen bilgiyi elde edebileceğiz. Araca ekspertiz yaptırdığınız zaman en son neler olduğunu görebileceğiniz bir sistem tasarladık. Bu sistemin Haziran ayı itibariyle faaliyete geçeceğini düşünüyoruz. Şuan IT ekibi bu proje üstünde çalışmalarını gerçekleştiriyor.” ifadelerini kullandı.

Kendilerinin de arasında yer aldığı ve kurucu üyelerinden biri olduğu yeni bir ekspertiz derneğinin kurulduğunu belirten Çınargil, ” Derneğe şuanda 13 oto ekspertiz firması üye. Bu firmalar datalarını tek bir çatı altında birleştiriyor. Kendi ekspertiz noktalarını da kısa zaman sonra sisteme ekleyecekler. Bu sistem ile birlikte müşteriler raporlarını  müşteriler görebilecek” dedi.

SMS ile ekspertiz durumu sorgulama
ekspertiz durumu sorgulama

İnsanlar Artık Araçlarını Yatırım Aracı Olarak Görmekte

Auto King Genel Müdürü Barbaros Özkök ise Auto King olarak bir araştırma yaptıklarını ve bu araştırmanın sonucunda en önemli konulardan birisinin ekspertiz olduğu sonucunun ortaya çıktığını belirtti.

Ayrıca Özkök, ” İnsanlar artık aracını birer yatırım aracı olarak görmekte. 2 yıldır artan ÖTV ve kur sebebiyle insanlar araçlarına özen gösteriyor ve bakmak istiyorlar. Araç alırken ellerinden geldiği kadar riskten uzak durmak istiyorlar. Ekspertiz alanına yoğun bir ilgi ve talep bulunuyor.” dedi.

Peki siz SMS ile ekspertiz sorgulama hizmeti hakkında ne düşünüyorsunuz?

Başa dön tuşu