Siyaset

Ozan Arif’e Vefa Örneği

Ankara Demetevler’deki “Cemre Parkı”nın ismi, “Ozan Arif Parkı” olarak değiştirildi. CHP’li Yenimahalle Belediyesi’ne ait park için Başbuğ Alparslan Türkeş’in Mamak’ta tutuklu bulunduğu süreçte tedavi gördüğü Ankara Mevki Hastanesi’ndeki doktoru Selim Kaptanoğlu’nun girişimiyle yapılan değişiklik, ülkücü camiada sevinçle karşılandı. Demetevler’deki Cemre Parkı, bundan sonra ülkücü camianın “Dede Korkut”u Ozan Arif Şirin’in ismini taşıyacak.

Ülkücülerden Yavaş’a ‘Ozan Arif Caddesi’ talebi!

Ülkücüler, sosyal medyada kampanya başlattı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a, “MHP genel merkezinin önündeki caddenin ismi ‘Ozan Arif Caddesi’ olsun” mesajları yağıyor.

ülkücü camianın “Dede Korkut’u Ozan Arif için sosyal medyada kampanya başlatıldı. Ülkücüler, Facebook ve Twitter hesaplarından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a mesaj yağdırıyor… Ankara Balgat’taki Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi’nin isminin değiştirilmesini isteyen ülkücüler, Ozan Arif’in isminin MHP genel merkezinin adresinde yaşatılması çağrısında bulunuyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ülkücülerin talebine olumlu cevap verirse, Ceyhun Atuf Kansu Caddesi, Ozan Arif Caddesi olarak değiştirilecek ve MHP genel merkezi, ülkücü camianın en büyük ozanının ismini antetli kağıtlarında yaşatacak. Mansur Yavaş, tedavi gördüğü hastanede vefat eden Ozan Arif Şirin’in Samsun’daki cenaze törenine kalabalık bir kafileyle katılım sağlamıştı.

Kaynak Ciddigazete

Başa dön tuşu