Ekonomi

Özel okul fiyatları zammı için sınırlama getirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup toplantısında konuşma yaptı. Konuşmasında Türkiye’deki son ekonomik ve toplumsal gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle son dönemlerde vatandaşların en önemli gündem maddelerinden bir tanesi olan özel okul fiyatları için yapılan çalışmaya değindi.

Özel okul fiyatları artışı %36’yı geçemeyecek!

Özel okul ücretlerinde farklı artışların ve buna bağlı olarak yaşanacak mağduriyetlerin önlenmesi adına yeni bir düzenlemeye gidildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel okul fiyatları artış tavanının %36 olarak belirlendiğini söyledi. Bu artış oranı için yapılan sınırlandırma sonrasında Türkiye’deki eğitim hizmeti veren tüm özel okullar, maksimum %36 oranında bir artışa gidebilecek.

Sektör temsilcileri neler diyecek?

Yapılan bu açıklamalar sonrasında ise gözler sektör temsilcilerine çevrildi. Özel okul yönetiminde yer alan yöneticiler tarafından daha önce yapılan açıklamalarda, öğretmen ve personel maaşları başta olmak üzere pek çok farklı giderde yüksek oranda artış yapıldığı ve bunun da tek gelir alanı olan okul fiyatlarına yansıtmaktan başka çözümün olmadığı belirtilmişti.

Başa dön tuşu