Güncel

Paket Taxi Nedir? İşte Paket Taxi Maaşları ve Başvuru Detayları  

Türkiye’de yollarda her geçen gün daha fazla görülmeye başlanan Paket Taxi kuryeleri, çoğu kişinin dikkatini çekti. Standart taksilerin motorlu kuryeler ile özel olarak kurgulandığı ve işletmelerin lojistik hizmetlerine destek vermesi adına geliştirilen Paket Taxi nedir? Paket Taxi  maaşları ne kadar, Paket Taxi  başvuru şartları neler gibi tüm detayları sizler için derledik.

Paket Taxi Nedir?

Paket Taxi, işletmelerin lojistik alanlarında yaşadığı sorunlara karşı geliştirilen bir projedir. Proje ile yüksek maliyet getiren ve risk yaratan bu alanda şirket dışı destek sunmayı hedeflemektedir. Konuyla ilgili şirketin Paket Taxi Hakkında sayfasında girişim şu şekilde değerlendirilmektedir.

Paket Taxi’nin hizmet anlayışında işletmeler bütün enerjilerini sadece kendi uzmanlık alanlarına harcayacak. Lojistik hizmetini ise kendisine yeni bir uzmanlık alanı olarak gören ve yazılım ağlarıyla, bilişim çağının gereklerine göre lojistik hizmetini yeniden yorumlayan Paket Taxi’ye teslim edecek.

Paket Taxi Hangi İllerde Var?

Hizmet; İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya, Muğla, Kayseri, Gaziantep, Edirne, Kars, Ordu ve Giresun illerinde hizmet veriyor. Ancak sürekli yeni anlaşmaların yapılması ve çalışan sayısının arttırılması nedeniyle hizmet bölgeleri güncelleniyor ve artış kaydediyor.

Paket Taxi Kime Ait?

Proje, Raşit Emir Süer tarafından geliştirildi. Kısa süre içerisinde Türkiye geneline dikkat çeken girişim, başlangıç aşamasındaki çekirdek ekip tarafından geliştirilmeye devam ediyor. Ancak farklı il ve bölgelerdeki operasyonlar nedeniyle üst düzey yönetim ve çalışan sayısı arttırılıyor.

Paket Taxi Sahibi Raşit Emir Süer
Paket Taxi Sahibi Raşit Emir Süer

Paket Taxi Sahibi Raşit Emir Süer Kimdir?

Yeni girişimi ile dikkat çeken Raşit Emir Süer hem girişimi hem de Storybox YouTube kanalında yayınlanan belgeseli ile dikkat çekmeyi başardı. 2011 yılında iflas eden ve bu iflası sonrasında pek çok farklı proje üzerinde çalışarak girişimlerde bulunan Raşit Emir Süer son olarak 2016 yılında yeni projesi ile çıkış yapmayı başardı. Hayallerinden vazgeçmediğini ve yeni bir girişim ile yeniden başarıya ulaştığını ifade eden Raşit Emir, 1984 doğumlu. İş insanı Tayfur Süer’in çocuğu olan Raşit Emir Süer, girişimci olarak bugüne kadar pek çok farklı alanda faaliyet gösterdi. “Cebimde 140 Lira Para Vardı. Şimdi Yanında 6 Bin Kişi Çalışıyor.” diyen Raşit Emir Süer belgeselini videodan izleyebilirsiniz.

Paket Taxi Nasıl Kullanılır?

Girişim, Android ve iOS ile uyumlu uygulamalar üzerinden kolay erişim imkanı sunuyor. Uygulamada gerekli tanımlamaları yaptıktan sonra “Çağır” butonuna dokunulması ile birlikte kurye adrese geliyor. Üstelik proje kapsamında sadece işletme sahipleri değil, müşteriler de uygulamayı kullanarak gönderi takibi yapabiliyor. Her gönderi için özel bir kod atayan sistem, böylece karmaşıklıkların da önüne geçebiliyor. Sistemin çalışması sırasında ise müşteri gizliliği, müşteri özlük hakları gibi tüm kişisel veriler koruma altına alınıyor.

Paket Taxi Takip

Paket Taxi gönderilerinin takip edilebilmesi adına iki farklı yol var. Kullanıcılar internet sitesi üzerinden hizmet veren sipariş takip sayfasını kullanabilir. Paket Taxi takip için sipariş numarasının ilgili alana girilmesi yeterli. Sipariş numarasının girilmesi ile birlikte sipariş anlık olarak takip edilebiliyor. Benzer bir şekilde uygulama üzerinden ve yapılabilecek sorgulamalar ile sipariş durumu kullanıcılar tarafından kontrol edilebiliyor.

Paket Taxi Maaşları Ne Kadar?

Paket Taxi Maaşları 2022 yılı itibarı güncellendi. Yapılan güncellemelerde çalışanların 9 saatlik mesai sonrası 6000 TL maaş aldığı belirtilmekte.12 saatlik mesai çalışmasında ise 8700 TL alınabiliyor. Paket Taxi Maaşları konusunda daha net bilgiler için şirket ile iletişime geçebilirsiniz. Motorlu, araçlı ve teslimat danışmanı gibi çok farklı iş modelleri olduğundan dolayı Paket Taxi Maaşları da farklılık gösteriyor.

Motorlu Paket Taxi Maaşları Ne Kadar?
Motorlu Paket Taxi Maaşları Ne Kadar?

Paket Taxi araçlı kurye maaşları

Paket Taxi araçlı kurye maaşlarında özellikle bazı masraflar ek olarak verildiğinden dolayı kazançlar yaklaşık olarak aynı oluyor. Bununla birlikte mesai üzerine çıkıldığı her paket başına 9.5 TL ek ücret ödemesi yapılıyor. Paket Taxi maaşları 2022 itibariyle güncellendiği gibi özellikle iş hacmi arttıkça kazançlar da yükselebiliyor.

Araçlı Paket Taxi Maaşları Ne Kadar?
Araçlı Paket Taxi Maaşları Ne Kadar?

Paket Taxi İş Başvuru Formu

Paket Taxi projesinde 3 farklı şekilde giriş yapılması mümkün. Hizmet verdiği il bölgelerini sürekli arttıran proje dahilinde yeni başvurular hızlı bir şekilde değerlendiriliyor. Sisteme giriş yapmak isteyenler için Paket Taxi iş başvurusu sayfası kullanılabilir. sunulan 3 seçenek şöyle;

 • Motorlu kurye olmak istiyorum
 • Araçlı kurye olmak istiyorum
 • Teslimat danışmanı olmak istiyorum
Paket Taxi Başvuru Formu
Paket Taxi Başvuru Formu

5 aşamadan oluşan başvuru ekranında Paket Taxi iş ilanları araması yapılmasına gerek kalmadan başvurular iletilebilir. Paket Taxi başvuru ekranında başvuru bilgilerinin ardından kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, tecrübe gibi bilgilerin girilmesi yeterli.

Paket Taxi Çalışma Saatleri

Çalışma saatlerinde kişilerin kendine göre planlama yapması mümkün. Bununla birlikte iş girişinde yapılacak sözleşme dahilinde çalışma planlaması yapılması gerekmektedir. Gün içerisinde 9 ile 12 saat arasında çalışma yapılabilmektedir.

Paket Taxi Şartları 2022

Resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre Çalışmak isteyenlerin taşıması gereken Paket Taxi şartları 2022 yılı itibariyle şöyle;

 • Ehliyete sahip olmak
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Dikkatli olmak ve trafik kurallarına uymak
 • Güler yüzlü olmak
 • Sizlere teslim edilecek ekipmanlara zarar vermemek
 • Paket Taxi sistemini öğrenmek

Paket Taxi Çalışan Yorumları

Paket Taxi çalışan ya da uygulamayı kullanan kişilerin yorumları detaylı olarak internette yer alıyor. Sizler diyorum bölümden Bu servis ile ilgili görüşlerinizi ya da deneyimlerinizi aktarabilirsiniz. İnternette ön plana çıkan bazı yorumlar ise şöyle;

yorum 1 yorum 2 yorum 3

Paket Taxi İletişim

Şu anda sadece farklı merkezler üzerinden işlem yapan şirket için iletişim bilgileri şöyle;

Paket Taxi İstanbul Genel Merkez

 • Adres: Şerifali Mah. Büyükyavuz Sok. Royal Plaza No: 3 Ümraniye – İstanbul
 • E-Posta: info@pakettaxi.com.tr
 • Telefon: +90 850 336 0 336

Paket Taxi İstanbul Avrupa Şubesi

 • Adres: Gülbahar Mahallesi Galata Deresi Caddesi No: 31 Şişli – İstanbul

Paket Taxi İzmir Şubesi

 • Adres: Çınar Mah. 5003/2 Sk. No:3/5 Gümüş Plaza Optimus Dükkan 1A Bornova / İzmir

Paket Taxi Ankara Şubesi

 • Adres: Şehit Cevdet Özdemir Mah. 1059. Cad. 1352. Sok. No: 3/A Çankaya, Öveçler – Ankara

Paket Taxi Şikayetleri Neler? Kullanıcı Yorumları Nasıl?

Paket Taxi ekşi sözlük gibi pek çok platformda değerlendiriyor. Sürekli güncellenen mesajları takip ederek kullanıcıların yorumlarını okuyabilirsiniz. Ekşi Sözlük dışında Paket Taxi Şikayetvar sayfası da aktif bir şekilde kullanılıyor. Hizmeti kullananların değerlendirmelerini, yaşadığı sorunları, şikayetlerini ve şirketin tüm bu şikayetlere olan yaklaşımını görebilirsiniz.

Paket Taxi ile ilgili düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu