Şirket Haberleri

Panelsan Hisseleri Borsa İstanbul’da İşlem Görmeye Başladı

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arzı 2022 yılının ilk halka arzı olması nedeniyle yoğun bir gündem yarattı. Halka arz sürecinde güçlü talepler toplayan şirket, 18 Şubat 2022 tarihi itibariyle de borsada işlem görmeye başladı. PNLSN .E kodu ile sürekli işlem yönteminde işlem görecek hisseler için bugün borsada gong Panelsan için çaldı.

Panelsan Hisseleri İçin Özel Tören

İşlem görecek Panelsan hisseleri için bugün özel bir tören düzenlendi. Törene Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun ve Panelsan şirketi yöneticileri katılım sağladı. Törende konuşma yapan Müdür Korkmaz Ergun, “Panelsanın halka arzıyla, 2022 yılının ilk halka arzını gerçekleştirmiş oluyoruz. Panelsan ile, 2022 yılının halka arzlarına iyi bir başlangıç yaptığımıza inanıyorum. Borsa olarak 2021 yılını rekorlarla kapattık. 2021 yılında 52 şirket ile halka arz sayısında rekor kırdık. Bundan önceki rekor 1990 yılına aitti ve 35 halka arz gerçekleşmişti. Halka arz olan şirket sayısında olduğu gibi, halka arzdan pay alan yatırımcı sayısında, piyasa işlem hacimlerimizde ve endekslerimizde de rekorlar kırdık. 2022 yılının da benzer şekilde bereketli geçmesini bekliyorum. Büyük bir sanayi kuruluşumuz olan Panelsanı Borsamızda görmekten çok mutluyuz. Halka arz yoluyla sağlanan kaynağı, üretim ve ihracatına katkı yapacak yatırımlarda değerlendirecek olması, büyümesine önemli bir ivme katacaktır. Panelsanın bu büyümeyle küresel bir marka olacağına inanıyorum.” dedi.

“214 Milyon TL Tutarla Halka Arz Gerçekleşti”

“Panelsan, gelen yüksek taleple başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Toplam 214 milyon TL halka arz tutarı ile 42 bin yatırımcıya gerçekleştirilen satışla, bu başarılı halka arz sürecinde emeği geçen herkese, tüm şirket çalışanlarına, aracı kuruma, teşekkür ediyorum, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Panelsana Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum.” diyerek sözlerini noktalayan Genel Müdür Korkmaz Ergun gong çalarak işlemleri başlattı.

Panelsan Hisseleri borsada işlem görmeye başladı.
Panelsan Hisseleri borsada işlem görmeye başladı.

Başa dön tuşu