Halka Arz

Pardus Girişim Halka Arz Oluyor! Pardus Halka Arzı Eşit mi?

Güler Yatırım Holding A.Ş. bağlı ortaklığı olan 29.04.2021 tarihli SPK onayı ile kurulan Pardus Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (A1 Girişim) taslak izahnamesini SPK’ye teslim etti.

Pardus Girişim Eşit mi, Oransal mı?

Pardus Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın SPK’ye teslim ettiği taslak izahnameye göre dağıtım yöntemi tamamı eşit şekilde olacak.

Pardus Girişim Kaç Lot Pay Dağıtacak?

Taslak izahnamede yer alan bilgiye göre 50.000.000 lot sermaye artırımı, 5.000.000 lot Güler Yatırım Holding’e ait, 5.000.000 lot Murat GÜLER’e ait olmak üzere 10.000.000 lot ek satış şeklinde toplam da 60.000.000 lot pay dağıtılacak. Halka arz sonrası halka açıklık oranı ise %31,41 olacak.

pardus halka aciklik

Pardus Halka Arz Tarihi Belli mi?

Halka arz tarihi kesin belli olmamakla birlikte 2022 yılının ilk yarısında yapılması planlanıyor.

Konsorsiyum Lideri Hangi Kurum, Taahhütler Var mı?

Konsorsiyum liderliğini A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. üstlenecek. İhraççı tarafından verilen taahhütler arasında payların işlem göremeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca bedelli sermaye artırımı yapılmayacağı, ortaklar tarafından verilen taahhütler arasında da payların işlem göremeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca payların halka arz fiyatının altında bir fiyata satılmayacağı taahhüt edilmiştir. Fiyat istikrarı işlemlerinin planlanmadığı da yine taslak izahnamede taahhüt olarak belirtilmiş.

Halka Arzdan Elde Edilecek Gelirin Kullanım Alanları

  • Fiili faaliyet konusu GES’ten yenilenebilir elektrik enerjisi üretmek olan Erhem Enerji’nin payları 01.03.2022 tarihinde Pardus Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı tarafından satın alınmıştır. Bu satın alma sonucu doğan 3.035.250 Amerikan Doları borcun halka arz gelirleri ile ödenmesi planlanmaktadır.
  • Erhem Enerji’nin satın alımından kaynaklanan borcun ödenmesinin ardından artan fon ile de girişim yatırımlarının finansmanlarının desteklenmesi planlanmaktadır.

@Halka Arz Analiz Telegram Takip Et

@Halka Arz Analiz Twitter Takip Et

Başa dön tuşu