GüncelSağlık

Parol Fiyatı Ne kadar? Reçetesiz Parol Kaç Para?

Parol, 12 yaşından büyük çocuklarda ve yetişkinlerde kullanılması için geliştirilmiş bir ilaçtır. Hap olarak formüle edilen Parol fiyatı, yaygın kullanımı nedeniyle her zaman merak edilmektedir. Parol fiyat 2022 yılı itibariyle güncellenmiştir. Atabay ilaç tarafından geliştirilen Parol hap prospektüsü için bağlantı üzerindeki resmi sayfa üzerinden bilgi alınması önerilmektedir.

Parol fiyatı 2022 itibariyle artış göstermiştir. Parol hap fiyat bilgilerine bakıldığında 2020 yılında 4,51 TL, 2021 yılında ise 5,6 TL’den satıldığı görülmektedir. Parol 2022 fiyatı ise artmıştır.

Parol Fiyatı Ne kadar?

Parol 500 mg. olarak formüle edilmiş bir ilaçtır. Parol 500 mg eczane perakende satış fiyatı ( KDV Dahil )         8.74 TL’dir. Parol Eczane satış fiyatı ( KDV Hariç ) 8.09 TL’dir. Parol 2022 fiyat içerisinde şu ana kadar 8,74 olarak belirlenmiştir. Bu nedenle Parol Plus fiyatı 2022’de artmamıştır.

Parol güncel fiyatı için dikkat edilmesi gereken detaylar arasında ilacın 2 farklı çeşidi olması yer alır. 500 mg Parol yukarıda yer aldığı gibi fiyatlandırılırken bir de Parol Plus olarak farklı bir ilaç daha vardır.

Parol Plus
Parol Plus ürünün farklı bir çeşitidir.

Parol Nedir?

Parol Tabletin aktif maddesi parasetamol, klinik olarak kanıtlanmış, analjezik ve antipiretik etkili bir ilaçtır.

Parol Neye İyi Gelir?

Parol’un sadece doktor önerisi ile kullanılması önerilmektedir. Parol’un etki gösterdiği rahatsızlıklar ise şöyledir;

  • Baş ve diş ağrıları
  • Migren
  • Dismenore
  • Miyalji
  • Nevralji
  • Tüm müsküloskeletal ve tonsilektomi ağrılarında
  • Analjezik, soğuk algınlığı, influenza ve diğer bakteriyel ve viral enfeksiyonlar

Parol’un içinde ne var?

Parol’un her bir tabletinin içerisinde 500 mg parasetamol bulunmaktadır. Parasetamol gerektiren hastalıklarda sadece doktor tavsiyesi üzerine alınması gerekmektedir.

Başa dön tuşu