Şirket Haberleri

Pegasus Boeing uçaklarından 4 tanesini satıyor

Pegasus yaptığı açıklamada 4 adet Boeing marka B737-800NG tipi uçaklarını sattığını bildirdi. Satılan uçakların dört ayrı havacılık şirketine teslim edileceği ifade edildi. Pegasus’un günden güne büyüyen filosunda eski uçaklar birer birer satılıyor.

Pegasus Hava Yolları, İstanbul merkezli ve düşük maliyetli bir havayolu şirketidir. Şirketin uyguladığı uygun fiyatlı uçuşlar sayesinde Türk insanının en sevdiği havayolu şirketlerinden biridir. Pegasus, uyguladığı uygun fiyatlı uçuşları sayesinde kısa ve orta menzilli rotalarda, ulaşımı çok daha uygun hale getiriyor.

Pegasus uçaklarını neden satıyor?

Günden güne büyümeye devam eden şirket, yeni Airbus marka uçak siparişleri ile filosunu büyütmeye devam ediyor. Filosunu büyütme aşamasında da eski Boeing marka uçaklarını satıyor. Pegasus toplamda 4 ayrı Boeing marka uçağını, 4 ayrı havacılık şirketine satacağını bildirdi. Pegasus’un satacağı uçaklar, şirketin çok uzun zamandır sahip olduğu Boeing B737-800NG uçaklarıdır. Bu dört uçağın toplam satış bedeli 74,5 milyon dolardır.

B737’leri alanlar hangi havacılık şirketleridir?

Satış sonrasında uçakların ilgili havacılık şirketlerine teslimatı Temmuz ayının sonlarına kadar gerçekleşmiş olacak. Şirket tarafından satış ile alakalı yapılan açıklamada; “Maddi duran varlık satışından kar elde edilmesi öngörülmek ile birlikte kar tutarı satışa konu uçakların teslim tarihi itibari ile kesin olarak hesaplanarak şirket kayıtlarına yansıtılacaktır” denildi. Uçakların satılacağı havacılık şirketleri ise ; Siskin Aviation Limited, Wren Aviation Limited, Magpie Aviation Limited ve Jackdaw Aviation Limited’dir.

Başa dön tuşu