Şirket Haberleri

PETKİM, Aliağa STAR hisse işlemlerini erteledi!

#IST:PETKM Petkim, geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklamalar ile Aliağa’daki STAR rafinerisinde yüzde 18’lik payı devralacağını duyurmuştu. Yüzde 18’lik hisse için yapılacak işlemlerde hem devralma hem de ödeme gerçekleştirilecekti. Ancak şirket tarafından yapılan yeni açıklamada bu işlemlerden vazgeçildiği ve erteleme kararının alındığı belirtildi.

Petkim ile Socar işlemlerine erteleme kararı geldi!

Socar ile yaptığı görüşmeler sonrasında yeni pay satın alımında anlaşma sağlayan Petkim, satın alma sonrasında pay devrini gerçekleştirecekti. Ancak petro kimya sektöründeki belirsizlikler nedeni ile şirket planlamalarında yeniden bir strateji belirleyecek olan Petkim, bu nedenle henüz başlatılmayan işlemler için erteleme kararı aldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamalarda 3 Ocak ile 31 Aralık 2022 tarihlerine ertelendiği belirtilen devir işlemlerinde, şirketin borçluluğunu azaltmak istendiği ve sektördeki belirsizlikler nedeniyle de işlem yapılmak istenmediği ifade edildi. #PETKM:IST için böylece süreç 2022’ye sarkmış oldu.

Başa dön tuşu