Ekonomi

Petrol Fiyatları Yeni Haftaya Yükselişle Başladı

Küresel Piyasalar omicron varyantın baskısı altında. Ancak son dönemlerde vakanın ölümcül olma oranının düşük olmaya başlaması, bu alanda değişimlerin de yaşanmasını sağladı. Petrol için artan talep ve yatırımcıların hareketliliği, petrol fiyatlarında yukarı yönlü bir trendin oluşmasını sağladı.

Hafta İçi Mesajlar Olumluydu

ABD Başkanı Joe Biden’ın Sağlık Başdanışmanı Anthony Fauci tarafından hafta sonu yapılan açıklamalarda küresel piyasalar ve omicron varyantı için olumlu mesajlara yer verildi. Virüsün kısa süre içerisinde pik yapacağı ve daha sonrasında etkisini kaybetmeye başlayacağını belirten Fauci, bu mesajları ile piyasalarda önemli bir etki bıraktı.

Aynı zamanda yapılan bu açıklamalar sonrasında uzmanlar tarafından değerlendirmeler gerçekleştirildi ve bu değerlendirmelerde Amerika Birleşik Devletleri genelinde yavaş yavaş ofise dönüşlerin başlayacağı belirtildi.

Petrol Fiyatları Arttı!

Yaşanan tüm bu gelişmeler petrol fiyatlarının yeni haftaya yükseliş ile başlamasına neden oldu. Batı Teksas petrolü haftaya yüzde 0.8’lik artış yaşayarak 85,79 dolar ile başladı. Brent petrol Londra ICE Futures Europe piyasasında ise yükseliş yüzde 0.9 olarak kaydedildi ve bu artış ile 88.68 dolar üzerinden işlemler başlatıldı.

Başa dön tuşu