Otomobil

Peugeot 408 Detayları Netlik Kazanıyor! İşte İlk Görsel

Pazardaki payını arttırmayı başaran Peugeot, yeni modeli Peugeot 408 için ilk resmi duyurusunu yaptı. İşte detaylar.

Yeni modelleriyle popülerliğini arttıran ve önceki yıllara göre daha fazla satış yapan Peugeot, merakla beklenen Peugeot 408 modelini resmi olarak açıkladı. Yeni modelin ilk görselleri, Peugeot’un büyük beğeni kazanmasını sağladı.

Peugeot 408 Aslan Başlı Logoyla Geliyor

Yeni modelde dikkat çeken ilk detaylardan birisi logo. 308 modelinde de görülen aslan başlı logo, Peugeot 408 modelinde de yer alacak. Paylaşılan görsellerin çizim ya da tasarım olmaması, gerçek araç görüntüsünü yansıtması ise Peugeout’un daha fazla dikkat çekmesini sağladı.

Resmi açıklamalara göre Peugeot 408 tanıtımı ise Haziran ayında gerçekleştirilecek. Böylece yeni araç ile ilgili tüm detaylar açığa çıkacak. Tasarımı ve geliştirilmesiyle Peugeot 308 ve Peugeot 3008 SUV modellerinin arasında yerini alacak olan Peugeot 408, daha iyi bir sürüş deneyimi ve güvenlik sunacak. Markanın fastback olarak adlandırdığı tasarım çizgisinin devam ettirileceği Peugeot, yeni modeliyle yüksek satış rakamlarına ulaşabilir.

Logonun dışında ise klasik Peugeot ızgarasında yapılan değişim de dikkat çekiyor. Fotoğraf paylaşımı ile ilgili yapılan açıklamalarda ise  “Tasarım ve mühendislik açısından, yüksek verimlilik arayışı ve yeni deneyimler sunma arzusu, yeni Peugeot 408’in geliştirilmesinin merkezinde yer aldı. 408, Peugeot ailesine eşi görülmemiş bir cazibe getiriyor.” denildi.

Başa dön tuşu