Dünya

Pizza ve Kinder’den Sonra Bir Ürün Daha Geri Çağrıldı

Fransız hükümeti tarafından resmi kanallar aracılığı ile yapılan açıklamada, 6 çeşit peynirde bakteri tespit edildiği duyuruldu. Yapılan açıklamaların ardından tüm peynirlerin toplanmasına karar verilirken tüketicilerin de bu peynirleri tüketmemesi istendi. Lactalis grubunun Livarot kentindeki fabrikasında üretilen Normanville ve Graindorge marka 6 çeşit peynirde tespit edilen bakteriler insan sağlığı için oldukça tehlikeli.

Pizza Ve Çikolata Sonrasında Peynirlerde Görüldü

Nestle’ye ait olan donmuş pizzalarda görülen bakterilerin artıran geri çağırma işlemleri yapılmış ve ürünler toplanmıştı. Bu olayın üzerinden çok geçmeden Ferrero grubuna ait Kinder sürpriz çikolatalarda da yine benzer bakterilerin bulunduğu belirtildi ve tüm çikolatalar toplanmaya başlandı.

Gündemde bu iki marka ürünlerinde yaşanan olumsuzluklar geniş bir yer buldu. Bununla birlikte yapılan araştırmalarda yeni bir şirkette daha bu bakterilerin tespit edildiği belirtildi. Peynir konusunda dünya genelinde büyük bir popülerliği bulunan Lactalis peynirlerinin 6 çeşidinde bakteri bulundu.

Şu an için 3 marka ürünlerinin tüketilmemesi adına toplama çalışmaları yapılırken diğer markalara yönelik de kapsamlı bir inceleme başlatıldı.

Başa dön tuşu