Halka Arz

Porsche Hisseleri Halka Arz Edilecek

Volkswagen yaptığı son açıklamayla Porsche hisselerinde hareketlilik başlattı. Alman otomotiv devi, Porsche hisseleri halka arz sürecini başlatacak. Halka arz ile birlikte şirketin hisselerindeki yüzde 25’i halka arz edilecek.

Geçtiğimiz günlerde özellikle otonom araç teknolojileri için Huawei ile masaya oturan şirketin 2022 yılındaki yatırımlarının oldukça farklı ve yüksek olacağı görülmüştü. Yaşananlar sonrasında bir haber de Porsche hisseleri için gelirken, şirketin finansman için yüzde 25’lik bir pay satışına gideceği belirtildi.

Porsche Hisseleri Halka Arz İle Satılacak

Volkswagen tarafından Porsche hisselerinin halka arz edilmesi için bir ön anlaşma hazırlandı. Halka arz ile 90 milyar Euro’luk bir değer kazanması beklenen Porsche hisseleri, daha sonrasında yeni strateji ve planlamalar ile Volkswagen tarafından yönetilmeye devam edilecek.

Halka arz edilecek hisse paylarının yüzde 25’e ulaşması ise pek çok yatırımcının ve kuruluşun dikkatini çekmeyi başardı. Yaşanan bu gelişmeler sonrasında Porsche SE hisseleri %15,2, Volkswagen %10,2 arttı.

Başa dön tuşu