Teknoloji

Merakla Beklenen Redmi Note 11 Pro’nun Özellikleri Belli Oldu!

Uzun zamandan beridir beklenen ve sürekli sızıntılarla gündeme gelen Redmi Note 11 Pro genel olarak tasarımı ile boy göstermekteydi. Lakin bugün merakla beklenen Redmi Note 11 Pro özellikleri sonunda ortaya çıktı.

Xiaomi, alt markaları ile telefon piyasasındaki modellerini iyice genişletmeye çalışıyor. Bir yandan şirket akıllı telefon piyasasında iyice büyümek istiyor. Çin asıllı şirket 26 Ocak tarihinde yeni Redmi ailesi üyelerini tanıtacak. Redmi Note 11 iki farklı model ile çıkacak. Bu modellerden birisi 4G hizmeti sunarken diğer modelinde ise 5G özelliği yer alacak.

Redmi Note 11 Pro 4G Özellikleri

Redmi Note 11 Pro 4G, modeli MediaTek Helio G96 işlemcisinden gücünü alacak. 67W hızlı şarj desteği ile çok hızlı bir şekilde sarj olacak olan bu model karşımıza 6.6 inç FHD çözünürlüklü 120 Hz AMOLED  bir ekran ile çıkacak. Telefon; 6-8 GB RAM ile 64-128 GB depolama alanı ile birlikte gelecek. Kullanıcıya iki farklı donanım opsiyonu sunulacak. Telefon hakkında kısa bir yorum yapacak olursak gerçekten, piyasayı sallayacak ve performansı ile göz dolduracak gibi duruyor.

Telefonun kamera kısmına geldiğimizde ise bizleri 108 Megapiksel ana kamera, 8 Megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 Megapiksel derinlik ve 2 Megapiksel makro kamera karşılıyor. Ön kısımda ise 16 Megapiksel öz çekim kamerasının yer alacağı model Android 11 işletim sistemiyle çalışacak.

Redmi Note 11 Pro 4G
Redmi Note 11 Pro özellikleri

Redmi Note 11 Pro 5G Özellikleri

Redmi Note 11 Pro 5G adından anlayacağınız üzere bir çok özellik ile farklılık gösterecek. Son zamanların en iyi mobil işlemcilerinden birisi olan Snapdragon 690‘dan beslenecek olan bu telefonda 108 Megapiksel ana kamera, 8 Megapiksel ultra geniş açı ve 2 Megapiksel olmak üzere 3 kamera yer almakta. Redmi Note 11 Pro 5G geriye kalan tüm özellikleri 4G sürümü ile birebir aynı olacak.

Siz bu telefonların özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Fiyat anlamında sizce nasıl bir etiket ile karşımıza çıkacak?

Başa dön tuşu