Otomobil

Renault Megane E Tech Fiyatları Ne Kadar?

Renault %100 elektrikli sürüş keyfi sunan Renault Megane Tech modellerini satışa hazırlıyor. Model için Renault Megane E Tech fiyatları ne kadar olacak ve Renault Megane E Tech Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak gibi pek çok farklı soru işareti yaratılırken, şirket konu ile ilgili resmi internet sitesi üzerinden tanıtımlar yapmaya devam ediyor. Evde şarj imkanı ve uzun mesafelerde özel şarj istasyonlarında şarj edilerek sürüşün devam edeceği araçta, yeni teknolojilere yer verilmiş durumda.

Renault Megane E Tech 4

Renault Megane E Tech Özellikleri Neler?

Renault Megane E Tech tanıtımı ile birlikte araçta yer alan tüm teknik özellikler ve araç hakkında merak edilen sorular açıklandı. %100 elektrikli özel bir motora sahip olan aracın 220 beygir gücünde olduğu belirtildi. Araç 60 kWh’lik aküden beslenirken su kullanılarak soğutulan özel ısı yönetim teknolojisi Renault Megane modelini ayrıcalıklı kılıyor.

108 mm bataryaya sahip olan araçta, kompakt bir motor tasarımı tercih edilmiş. 33 litre saklama alanı ve özel bölmeleri ile araçlarda yeni bir trend yaratan Renault, daha uzun dingil mesafesi ile kullanımda daha iyi güvenlik sunuyor. Özel dağılım ve ağırlık merkezi sistemleri ile sarsılma ve titremeleri büyük oranda engellemeyi başaran Renault, böylece elektrikli araçlarda bugüne kadar yer verilmeyen pek çok yeniliğe yer vermiş durumda.

Renault Megane E Tech Tek Batarya İle Kaç Km Gidiyor?

Renault Megane E Tech modeli 60 kWh ince bir bataryaya sahip. 450 kilometreye kadar yol alabilen araçta otoyol sürüşlerinde 300 kilometreye kadar bir menzil elde edilebiliyor. Ancak 60 kWh’ın yanı sıra 40 kWh batarya seçenekleri de var. Kullanıcıların satın alma aşamasında bu tip modeller arasından seçim yapması mümkün.

Renault Megane E Tech Fiyat
Renault Megane E Tech Fiyat

 

Elektrikli Araç Ev Prizinden Şarj Ediliyor Mu?

Renault tarafından geliştirilen teknoloji sayesinde aracın evdeki prizler ile şarj olabilmesi de mümkün. Bu konuda resmi tanıtımlarda yer alan sürüş süreleri ise şöyle açıklanıyor:

Süper Şarj (7 kW AC + 130 kW DC): Günlük mesafeleriniz için standart şarj moduna ek olarak, bu ekstra şarj modu (DC 130 kW) otoyol ağlarındaki yüksek güçlü şarj istasyonlarından faydalanabilmenizi sağlar. 30 dakikada 300 km WLTP’ye varan sürüş menzili kazanın.

Optimum Şarj (22 kW AC + 130 kW DC): Halka açık şarj altyapısından tam anlamıyla faydalanmanızı sağlar ve 1 saatte 150 km’ye kadar sürüş menzili kazandırır. Akünüzü 4 saatte tamamen şarj edin.

Renault Megane E Tech 3

Renault Megane E Tech Nerede Üretiliyor?

Renault tarafından piyasaya sunulacak aracın Fransa’daki Douai Fabrikası’nda üretildiği belirtildi. 2021 yılı genelinde yapılan tanıtımlar ile beklentilerin oldukça yükseltildiği araç hakkında önümüzdeki günlerde yeni lansmanların yapılması bekleniyor. Araç için Türkiye’deki en çok merak edilen soru ise Renault Megane e-Tech kaç para?

Renault Megane E Tech Fiyatları Ne Kadar?

Renault Megane e-Tech araç fiyatı 32.500 euro. Aracın sadece kur dönüşümü ile Renault Megane e-Tech Türkiye fiyatı ise 502.465,60 lira.

Renault Megane E Tech 2

Başa dön tuşu