Otomobil

Renault Toros 2023 Modelinin Fiyatı Belli Oldu!

90'lara damga vuran Anadolu'nun gözde otomobili Renault Toros 2023 modeli ile geliyor...

1990’lı yıllarda çok beğenilen Anadolu otomobili Renault Toros 2023 yılında yenilenmiş haliyle piyasaya çıkacak. Klasik otomobil tutkunları bu haberi büyük bir heyecanla karşılarken, yeni Toros’un özellikleri merak edilmeye başlandı.

90’larda Türkiye’de satışa sunulan ve o dönem birçok kişinin gözdesi olan Renault Toros elektrikli modele dönüştürülüyor. 2023 yılında yeniden satışa sunulacağı gündeme geldi. Anadolu’nun pek çok bölgesinde bir dönemin vazgeçilmez otomobili olmuştu. Geçtiğimiz günlerde aynı gelişme Tofaş Şahin modeli için ortaya çıkmıştı. Tofaş’ın bu hamlesine karşı Renault da boş durmadı ve efsane klasiği Toros’u elektrikli araca çevirme kararı aldı.

2023 model Renault Toros’un elektrikli bir araç olacağı öğrenildi.

0d866abfxop31068x601 100620226d1a7e80

ELEKTRİKLİ OLACAK

Klasik arabalara merakı olanlar için bugün flaş bir gelişme gündeme geldi. Bir dönem Anadolu’nun en beğenilen otomobillerinden olan Renault Toros yeniden üretim bandına giriyor. Bu modelin yeniden üretileceği ve elektrikli olarak 2023’te satışa sunulacağı öğrenildi.

Fransız markası Renault, daha önce de R5 modelini elektrikli otomobile çevirmişti. Ünlü markanın bu tarz modifiyeleri otomobil dünyasında çok ses getiriyor. Elektrikli Renault R5 modeli 2021 yılında görücüye çıkmıştı. Seri üretime geçtiğinde ise Zoe modelinin yerini alması bekleniyor.

Şimdi Renault Zoe modeline alternatif olarak R5 dışında bir de Toros modeli olacak. Yeni nesil Renault Toros 2023 modeli de R5 elektrikli modeli ile benzer bir fiyattan satışa çıkacak. Ayrıca her iki modelin fiyatı da Zoe ile birbirine yakın aralıkta olacak. Bu da yaklaşık 730 bin TL civarında.

Başa dön tuşu