Teknoloji

Samsung, 4 modelinin fişini çekti! İşte, yeni güncelleme alamayacak Samsung modelleri!

Samsung, Android güncellemelerini 4 eski cihazdan çekiyor...

Her gün yeni akıllı telefon modelleri piyasaya çıkıyor. Böylece eski modeller yavaşça tedavülden kalkıyor. Güney Koreli teknoloji devi de 4 eski telefon modeli için beklenen kararı açıkladı. İşte, yeni işletim sistemi (Android) güncellemelerinden mahrum kalacak Samsung modelleri…

Samsung, eski telefon modelleri için son güncellemeleri artık aylık değil, üç veya altı aylık yayınlıyor. Artık rağbet görmeyen en eski modellerini ise Android güncelleme listesinden tamamen çıkarıyor.

ANDROID GÜNCELLEMESİ ALAMAYACAK SAMSUNG MODELLERİ

Güney Koreli şirket, her ay güvenlik güncellemeleri yayınlar ve Android işletim sistemini birçok telefon modelinde günceller. Artık bu güncellemeleri hiçbir zaman alamayacak olan 4 Samsung cihazı açıklandı. Bu modeller;

Samsung 4 akilli telefon modelinin fisini cekti 1

Samsung Galaxy S10 5G, Samsung Galaxy M01, Samsung Galaxy A41 ve Samsung Galaxy A51 5G oldu. Galaxy S10 5G modeli bundan böyle üç ayda bir, diğer üç cihaz ise altı ayda bir güncelleme almaya devam edecek.

Galaxy S9 serisi bu desteği geçtiğimiz aylarda tamamen kaybetmişti. S10, S10 Plus ve S10e modellerinin güvenlik güncellemeleri de artık üç ayda bir yayınlanıyor. S10 5G ve S10 Lite modelleri ise bu karardan etkilenmedi.

Söz konusu tüm cihazlar, bir süre daha Android yazılım desteği alacak, ancak bu modeller için yolun sonu şimdiden göründü denebilir.

Başa dön tuşu