Teknoloji

Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’in Teknik Özellikleri Netleşiyor

Samsung gelecek ay Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 modelini tanıtmayı planlıyor. Henüz serinin 4. modelleri tanıtılmadan serinin 5. modeli hakkında çeşitli iddialar gelmeye başladı.

Samsung Android işletim sistemine sahip akıllı telefon piyasasında önde gelen şirketlerden birisi. Şirket akıllı telefon pazarında öncü olmak ve inovatif tasarımlarla kullanıcıların karşısına çıkmak için çeşitli çalışmalar yapıyor. Geçmişte de kullanılan ama beklenen ilgiyi görmeyen katlanabilir tasarıma sahip akıllı telefonlar Samsung’un yeni serileri ile birlikte tekrardan telefondan dünyasında kendisine yer buldu. Samsung’un gelecek sene tanıtmayı planladığı Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’in bazı teknik özellikleri ortaya çıktı.

Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’in Teknik Özellikleri

Katlanabilir tasarıma sahip olan cihazların özellikleri hakkında Samsung henüz resmi açıklamada bulunmadı. Ağustos ayında Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 tanıtılacakken her iki serinin de 5. modeli hakkında çeşitli iddialar ortaya atıldı. The Elec gibi güvenilir kaynaklarda yer alan bilgilere göre gelecek sene tanıtılacak modellerin işlemci ve kamera özelliği şu şekilde:

İşlemci: Snapdragon 8 Gen 2
Galaxy Z Fold 5’in Arka Kamerası: 50 MP

samsung z fold serisi

Galaxy Flip 4’ün Teknik Özellikleri

Gelecek ağustos ayında tanıtılması beklenen Galaxy Z Flip 4’ün de teknik özellikleri ortaya çıktı. Katlanabilir tasarıma sahip olan cihazın teknik özellikleri şöyle:

Ekran Boyutu: 6.78 inç
İşlemci: Snapdragon 8 Plus Gen 1
Depolama Kapasitesi: 128 GB
RAM: 8 GB
Batarya: 3.700 mAh
Hızlı Şarj: 25 W

samsung z fold 2

Başa dön tuşu