Teknoloji

Samsung yeni akıl saatlerini tanıttı

Teknoloji devi Samsung akıllı saat piyasasında yakaladığı başaranının ardından yeni akıllı saatlerinin tanıtımını yaptı.Samsung Gear S2’nin piyasada çok tutulmasını ve yakaladığı başarıların ardından merakla beklenen yeni akıllı saatleri Samsung Gear S3 ve Samsung Gear S3 Frontier’in tanıtımını yaptı.Samsung’un merakla beklenen yeni akıllı saatlerinde yapılan değişiklik ve özellikler Samsung firması tarafından resmen tanıtıldı.

Gear S3 Classic daha çok günlük kullanım için tasarlanırken Gear S3 Frontier sportif kişileri hedef alıyor. Her iki cihazda da 13,3 inç büyüklüğünde 360 x 360 piksel çözünürlüğünde ekran bulunuyor. Gear S2’deki her zaman açık ekran özelliğinin geliştirildiği cihazda bu özellik renkli olarak kullanılabiliyor. Ayrıca yeni Corning Gorilla Glass SR+ sayesinde cihazın ekranı darbelere karşı dayanabiliyor.

1 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemciden güç alan cihazda 768 MB RAM ve 4 GB dahili hafıza bulunuyor. Tizen’in giyilebilir cihazlar için geliştirilen versiyonunun 2.3.2 sürümünü kullanan cihazda 22 milimetrelik kayış kullanılıyor. Gear S3 Classic’te Bluetooth 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, MST, ve GPS bağlantılarına yer veriliyor. Gear S3 Frontier’de ise farklı olarak 3G/LTE bağlantısı ve A-GPS bulunuyor. Her iki saatte de ivme ölçer, ortam ışığı sensörü, barometre, jiroskop ve kalp ritmi monitörü yer buluyor.

Pil kapasitesinde önceki modele göre büyük bir gelişme mevcut. Gear S2’de 250 mAh pil kullanılırken Gear S3 Classic ve Frontier’da 380 mAh pil bizleri karşılıyor. Gear S3 Frontier’da dahili hoparlör bulunurken Gear S3 Classic’te maalesef hoparlör yer almıyor. Her iki cihazın IP68 suya ve toza dayanıklılık sertifikasının bulunduğunu belirtelim. Gear S3’ün iOS desteği bulunacağı da belirtiliyor fakat Gear Manager uygulamasının iOS’a ne zaman geleceği henüz açıklanmış değil.

Samsung Gear S3 Classic ve Frontier, tasarım olarak Gear S2’nin izinden gidiyor ve sadece bazı küçük değişiklikler barındırıyor. Döner çerçevenin aynen korunduğu cihazda yan taraftaki tuşların konumunda da herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Buna karşın döner çerçevede değişiklikler göze çarpıyor. Gear S3 Classic’in çerçevesinde bulunan çizgiler sayesinde saniye ve dakika takibi daha kolay bir şekilde yapılıyor. Gear S3 Frontier’ın çerçevesinin yanında rakamlara yer verilirken çerçevenin tam üzerinde çizgiler bulunuyor ve bu detaylar sayesinde daha sportif görünüyor. Avrupa’da 399 euro fiyat etiketiyle satışa sunulacak cihazın çıkış tarihi bilinmiyor.

https://youtu.be/ynTB211p1PQ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu