Ekonomi

Sanayi, İnşaat, Ticaret Ve Hizmetlerde Ciro Arttı

Şubat ayında sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörlerindeki toplam ciro endeksinin yüzde 105.4 oranında artış kaydettiği belirtildi.

Türkiye İstatistik Kurumu 2022 yılının Şubat ayına dair sektör bazında ciro endekslerini açıkladı. Rapora göre sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri genelinde ciddi bir artış yaşandı. Yüzde 105.4 oranına ulaşan yıllık artış, sektörlerdeki cironun arttığını gözler önüne serdi. Yıllık bazda en çok artan sektör sanayi sektörü oldu.

Ciro endeksinin yüzde 126’ya ulaştığı sektör, bu rakamları ile diğer tüm sektörlerin önüne geçmeyi başardı. Sanayi sektörünü sırasıyla yüzde 55.2 oranı ile inşaat, yüzde 94.1 oranı ile ticaret, yüzde 119.6 oranı ile hizmet sektörleri takip etti.

Cirolarda Yüzde 7,9 Oranında Artış

Yıllık bazda artan cirolarda aylık bazda da artış yaşanması dikkatlerden kaçmadı. Bir önceki aya göre sektörlerin toplam cirosu yüzde 7.9 oranında artış kaydetti. Aylık artışlarda ise sanayi sektöründe yüzde 7.3, inşaat sektöründe yüzde 2.7, ticaret sektöründe yüzde 9.4 ve hizmet sektöründe yüze 6.1 oranında artış yaşandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu