Güncel

Sedat Peker Türkiye’ye İade Mi Edilecek?

Çektiği videolar ile bir döneme damga vuran ve Türkiye’de farklı tartışmaların yaşanmasına neden olan Sedat Peker, uzun zamandan beri görüntülenmiyordu. Sedat Peker’in hayatını kaybettiğine dair pek çok spekülasyonun ortaya çıkmasına neden olan bu süreç sonlandı. Bugün sabah saatleri itibariyle sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda, Sedat Peker’in son haline yer verildi.

Sedat Peker’in görüntülenmesi sonrası ise Sedat Peker Türkiye’ye iade mi edilecek, Sedat Peker tutuklanacak mı şeklinde araştırmalar hız kazandı. Tüm bu tartışmalar ve sıcak gelişme gündemde yer alırken Adalet Bakanlığı’ndan konu ile ilgili yeni bir açıklama geldi

Sedat Peker’in İadesi İstendi

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda, kırmızı bülten ile aranan suç örgütü lideri Sedat Peker’in Türkiye’ye iadesi istendi. İade edilmesi için geçici tutuklanmasının talep edildiği Sedat Peker ile ilgili Birleşik Arap Emirlikleri’nden nasıl bir yanıtın geleceği merak ediliyor.

Son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çeşitli temaslarda bulunduğu ve iki ülke arasındaki ilişkilerin sıcak tutulduğu göz önünde bulundurulduğunda Sedat Peker’in ülke sınırları içerisinde olması halinde, tutuklaması yapılabilir.

Sedat Peker Türkiye’ye İade Mi Edilecek?

Adalet Bakanlığı talebi şu an için oldukça yeni bir gelişme olduğundan dolayı gün içerisinde olay ile ilgili yeni gelişmelerin yaşanması bekleniyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nden Adalet Bakanlığı’nın talebine olumlu yanıt gelmesi halinde ise Sedat Peker için yeni bir süreç başlamış olacak.

Sedat Peker Türkiye'ye İade Mi Edilecek
Sedat Peker Türkiye’ye İade Mi Edilecek

Sedat Peker İçin Kırmızı Bülten Neden Çıkarıldı?

Suç örgütü yönetmesi gerekçesiyle 5 farklı dosyadan yargılaması bulunan Sedat Peker, Türkiye’den çıkış yaptığı için aranmaya başlanmıştı. Son dönemlerde ise arka arkaya çektiği videolarda Türkiye’deki çeşitli kurumların ve kişilerin itibarını zedelemeye çalıştığı iddiası ile tutuklama talebinde bulunulan Sedat Peker, bu tarihlerden beri henüz tutuklanmadı.

Başa dön tuşu