Ekonomi

Sigara siparişlerine kısıtlama geldi!

Dolar – TL kurunun artması üzerine Türkiye’de sigara fiyatlarında da kısa süre içerisinde artışlar yaşanmaya başlandı. Konu ile ilgili sektörel gelişmeler Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş tarafından durulurken aynı isim bu sefer Twitter adresinden farklı bir paylaşımda bulundu. Başkan açıklamalarında sigara siparişlerine kısıtlama ile ilgili gelişmeleri aktardı.

Sigara siparişlerine kısıtlama neden geldi?

Sigara siparişlerinde her sigara için 5 adetle kısıtlamanın getirildiğini belirten Başkan Aybaş, böyle bir kısıtlamanın ne anlama geldiğini sorgulayarak yeni bir zammın habercisi olabileceğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan artışlar ile birlikte 25 liraya kadar ulaşan güncel sigara fiyatları, yaşanan bu olay sonrasında yeni bir zam beklentisini daha ortaya çıkardı. Başkan Özgür Akbaş’ın açıklamalarına göre sigara siparişlerine kısıtlama getiren ilk tedarikçi sigara grubu PM Marlboro oldu. Marlboro sigara fiyatları aralık ayı içerisinde 1 kez güncellenmiş ve fiyatlar 19 TL ile 25 TL arasında değişkenlik gösterir şekilde düzenlenmişti.

Ancak başkanın yaptığı bu açıklamalar ile birlikte yeniden zam beklentileri ortaya çıktığından dolayı Sektörel olarak sipariş kısıtlaması ile başlayan bir hareketli dönem içerisinde girildi.

Son fiyat güncellemeler ile birlikte güncel sigara fiyatları şöyle;

  • Marlboro sigara fiyatı 21,00 TL
  • Marlboro Roll 50 sigara fiyatı 25,00 TL
  • Marlboro Edge sigara fiyatı 19,00 TL
  • Marlboro Blue / Sky sigara fiyatı 19,00 TL
  • Marlboro Touch (Blue, Gray, White) 20,00 TL

Başa dön tuşu