Siyaset

Siz asıl anketi 31 Mart’ta görün

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, 1 aydır sahada vatandaşın nabzını tuttuklarını ve milletin AK Parti’ye sandıkta ciddi bir cevap vereceklerini gözlemlediklerini söyledi.

3 dönem belediye başkanlığı ve 5 yıl milletvekilliği yaptığını ve Samsun halkını iyi tanıdığını belirten Tekin, ”Vatandaşımız siyasetçileri ve siyasi partileri o kadar güzel izliyor ve analiz ediyor ki bir şey söylememize de aslında gerek kalmıyor. Birileri anketlerle algı yaratmaya çalışıp, vatandaşın yönünü tayin etmek istiyor. Bunlar halkımızın gözünde yok hükmündedir. Asıl anket 31 Mart’ta halkımızın değerli oylarıyla karşılık bulacaktır” dedi.

Seçimlere 19 günlük bir süre kaldığını ve büyükşehir belediye başkanlığını halkın tevecühü ile kazanacağına kesin olarak inandığını söyleyen Tekin, ”Ben Samsun halkından hiç kopmadım. Bu şehirle yatıp, bu şehirle kalktım. Halkımızın beklentilerine, özlemlerine ve isteklerine tercüman olmaya, sorunları çözmeye odaklı bir insan oldum. Başkan olsam da, olmasam da aynı anlayışım bu şehir de devam edecek. Görev yaptığım 20 yıllık siyasi dönemimde bana inanan ve güvenenlerin yüzünü hiç kara çıkarmadım. Dürüst bir belediyecilik anlayışıyla halkıma hizmet ettim. Samimi oldum ve halkın içinde yaşadım. Bundan sonra da değişecek değilim” diye konuştu.

Samsun’da büyükşehir başta olmak üzere belediyelerin içler acısı durumu olduğunu bazı belediyelerin personeline maaş veremez duruma geldiğini sözlerine ekleyen Tekin, ”Sorarlar adama ‘Ne yaptınız da bu duruma geldiniz?’ diye. Ortada fol yok, yumurta yok ama belediyeler batakta. Bir de kendilerini başarılı gösterip göz boyuyorlar. Boy boy afişlerini asıp gövde gösterisi yapıyorlar. Kimin parasıyla yapılıyor bunlar? O yapılan işlerde tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğunu unutuyorlar. Seçim kazanalım da, ne olursa olsun anlayışında hareket ediyorlar. Buradan sesleniyorum. Eğer ben fakirin, fukaranın, garibanın hakkını yiyecemsem Allah bana o başkanlığı nasip etmesin” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Başa dön tuşu