Ekonomi

Su Fiyatlarına Yüzde 7 İndirim Geliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün AK Parti’nin il başkanları toplantısında konuşma yaptı. Konuşmasında Türkiye’deki son gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha uygun su fiyatları için indirime gidileceğini duyurdu.

Su Fiyatlarına İndirim Uygulanacak

Son dönemlerde artan elektrik fiyatları için gerekli görüşmelerin yapıldığını ve taleplerin aktarıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa süre içerisinde vatandaşların memnun kalacağı yeni düzenlemenin duyurulacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan su faturalarında da vatandaşı rahatlatacak adımların atılması gerektiğini söyleyerek, su fiyatlarında indirime gidileceğini açıkladı.

“Su tarifelerinde biz ne ana muhalefetiz, ne şuyuz ne buyuz, biz AK Parti’yiz. En az KDV indirimi kadar bir oranda indirim yaparak enflasyonla mücadelemize katkıda bulunmalıdır. Yüzde 7 indirim yapmak suretiyle vatandaşlarımıza su parasında, İstanbul yüzde 25’in üzerinde zam talebiyle Meclis’e geldi. Meclis’te ağırlık bizde olduğu için arkadaşlarımız bu zam talebine evet demediler. Biz vatandaşımızın bu noktada huzurunu istiyoruz. Bunlar seçim öncesi ‘suya indirim getireceğiz’ dediler. Ağaları da Şanlıurfa’yı bize verin, biz de bundan böyle elektriği size bedava verelim dediler. Elektriğin kimde olduğundan haberi yok. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda… Bakanlık nerede? AK Parti iktidarında. Elektrikte enerji ile ilgili tüm adımları atıyor, vatandaşımıza zulmetmeyen bir süreci çalıştırıyoruz” diyerek muhalefete yüklenen Erdoğan, “AK Partili belediyelerin olduğu yerlerde suya yüzde 7 indirim yapacağız’ diyerek sözlerini noktaladı.

Başa dön tuşu