Spor

TFF’den Son Dakika Açıklaması: Süper Lig Yayın İhalesini Kim Aldı?

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu akşam Süper Lig yayın ihalesini kim aldı sorusunun yanıtının açıklanması beklenirken sürpriz bir açıklama geldi. Açıklamada ihalede en üst teklifi veren Digiturk ile anlaşmanın sağlanamadığı belirtildi.

Süper Lig Yayın İhalesini Kim Aldı, Kime Kaldı?

TFF tarafından yapılan son dakika açıklamasında, “Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2022-2023 ve devam eden futbol sezonlarını içeren TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Müsabakaları Yayın Haklarının devri için düzenlenen ihaleye ilişkin olarak, Yayın İhale Komisyonu’nun aldığı karar gereğince, Paket 4 kapsamında Paket 1-B, Paket 1-C, Paket 1-D, Paket 1-E, Paket 1-F, Paket 2 ve Paket 3 için verilen süre sonunda Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş. (Digiturk) ile sözleşme imzalanması söz konusu olmamıştır. Bu kapsamda, 28.02.2022 tarihli kamuoyu açıklamamızda da duyurulduğu gibi, ihale şartnamesi koşullarında ve şartname ekinde yer alan Yayın Hakkı Sözleşmesinin imzalanması için haklar, ilgili paketlere en yüksek ikinci teklifleri veren Saran Uluslararası Film. Org. Rek. Tic. Paz. A.Ş. ve TRT’ye geçmiş bulunmaktadır.” denildi.

Bu açıklama ile birlikte gelecek sezon Süper Lig maçlarının Digiturk’e ait Bein Sport kanallarında yayınlanmayacağı kesinleşti. İhalede en yüksek teklifi veren diğer şirketler ile yapılacak görüşmeler sonrasında Süper Lig yayın ihalesini kim aldı sorusu yanıtını buldu.

Verilen tekliflerdeki son durum ise şöyle;

Paket 1 A

Digitürk: 810 milyon lira

(Bu paket iptal edildi, yeniden ihale edilecek)

Paket 1-B

Digitürk: 500 milyon lira

Saran Group: 324 milyon lira

Paket 1-C

Digitürk: 140 milyon lira

Saran Group: 30 milyon lira

Paket 1-D

Digitürk: 330 milyon lira

TRT: 190 milyon 400 bin lira

Paket 1-E

Digitürk: 30 milyon lira

Saran Group: 16 milyon 200 bin lira

Paket 1-F

Digitürk: 15 milyon lira

TRT: 4 milyon 80 bin lira

Paket 2

Digitürk: 140 milyon lira

Saran Group: 5 milyon dolar

Paket 3

Digitürk: 140 milyon dolar

Saran Group: 6 milyon dolar

Başa dön tuşu