Spor

Süper Lig Yayın İhalesini Kim Aldı?

Türkiye’de Türkiye Futbol Federasyonu tarafından başlatılan Süper Lig yayın ihalesinde rakamlar beklentilerin altında kaldı. Konuyla ilgili ark arkaya açıklamalar yapılırken, verilen 14 teklif de şu andaki teklifin altında. Bloomberg HT’de yer alan son dakika gelişmesinde ise Kulüpler Birliği’nin devreye gireceği belirtildi. Perşembe günü toplantı yapacak olan kulüpler, ardından TFF ile görüşme yapacak.

Süper Lig Yayın İhalesinde Yeni Formül

Kulüpler Birliği, 2 yayıncı ile tekrar bir araya gelerek teklif üzerinden görüşme yapacak. Bu görüşmeden anlaşma çıkması halinde ihaledeki teklif yükseltilecek. Yapılacak görüşmeler sonrasında ise Pazartesi günü itibariye ihaleyi alan şirketin açıklanması bekleniyor.

18 Şubat’a Kadar Süre Tanınmıştı

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir tarafından yapılan son dakika açıklamasında ise şirketlere ek süre tanınmıştı. 18 Şubat 17.00’A kadar tekliflerin düzeltilebileceğini ifade eden Özdemir, “Kulüplerin yayın gelirlerinden maksimum bedel almasını isteyen bir federasyonuz. Eğer umduğumuzu bulamazsak Süper Lig TV’yi kurarız. Buradan gerçekleşecek dekoder satışı ve her kulübün satış miktarlarına göre gelir paylaşımlı bir sistem de düşüncelerimizin içinde. Eğer kulüplerimize uygun bir teklif gelmezse bu yol da gündemdedir. Bunu da değerlendirebiliriz. Daha süremiz var. En uygun şartlar neyse kararımızı alıp yolumuza devam edeceğiz.” demişti.

Süper Lig yayın ihalesi sonuçlarının bugün açıklanma ihtimali de olsa şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmadı. En son yapılan açıklamalarda ise beIN Sports ve Saran Medya’nın teklifleri üzerinde değerlendirme yapıldığı belirtilmişti.

Başa dön tuşu