Şirket Haberleri

Superonline Halka Arzda Temkinli

2022 yılında halka arz etmesi beklenen şirketlerden bir tanesi Superonline. Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan başvurularla pek çok şirket halka arz sürecini resmen başlatsa da Superonline temkinli davranmayı tercih ediyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Superonline halka arzı için çalışmaların devam ettiğini ve tüm çalışmalar tamamlandıktan sonra uygun pazar koşullarının bekleneceğini söyledi.

Superonline Halka Arzı Ne Zaman Gerçekleşecek?

Halka arz sonrasında büyük bir dikkat çekmesi beklenen Superonline hisseleri için şu anda şirket aceleci davranmak istemiyor. Turkcell sabit internet bölümü olarak yıllardan beri Türkiye’de hizmet veren Superonline, mobil şebeke kule işletmecilerinden birini halka arz edecek. Geçtiğimiz yıl Paycell için JP Morgan ile özel bir anlaşma yapan Turkcell, şimdi Superonline halka arzı için daha büyük bir operasyonel süreç içerisinde.

“Superonline için yabancı ilgisi yüksek olacaktır diye düşünüyoruz, ama şu anda yabancı yatırımcı için iklim hazır değil” diyerek durum hakkında değerlendirmesini gerçekleştiren Murat Erkan, halka arza sıcak baktıklarını net bir şekilde söyledi. Superonline halka arz süreci için 2022 yılının ikinci yarısı öngörülüyor.

 

Başa dön tuşu