Şirket Haberleri

Suwen Tekstil’de Fiyat İstikrarı Sağlayıcı İşlemler Sona Erdi!

13-14-15 Nisan’da 18,50 TL birim fiyat ile talep toplayıp 21 Nisan’dan itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayan Suwen Tekstil halka arz izahnamesinde belirttiği ”Fiyat İstikrarı Sağlayıcı İşlemin” sonlandığını Kamuyu Aydınlatma Platformuna bildirdi.

Suwen Tekstil İzahnamesinde Yer Alan Fiyat İstikrarı Açıklaması

Halka arz izahnamesinde yer alan ”Ortak satışı olarak halka arz edilecek olan 16.000.000 lot payın satışından elde edilen gelirin %20’si ile 30 gün boyunca fiyat istikrarı planlanmaktadır.” maddesini istediği zaman sonlandırma, hatta hiç başlamama hakkı konsorsiyum eş lideri Gedik Yatırım’a ait idi.

Suwen Tekstil Fiyat İstikrarı Sağlayıcı İşlemlerin Detayı

Yıldız Pazar’da işleme başladığı tarih olan 21 Nisan’dan 1 gün sonra hissenin halka arz fiyatı ve altına düşmesinden dolayı fiyat istikrarı sağlayıcı işlemi uygulamaya başlayan Gedik Yatırım sonrasında devam eden günler boyunca işlemlerine devam etti. Son olarak 20 Mayıs tarihinde alım gerçekleştiren kurum bu işlemi durdurarak bir daha alım yapmadı.

Gedik Yatırım Fiyat İstikrarı Kapsamında Ne Kadar Pay Aldı?

Gedik Yatırım; fiyat istikrarı sağlayıcı işlemler kapsamında 20 Mayıs’a kadar 21.467.595 TL bedelle toplamda 1.172.500 lot alım gerçekleştirdi.

suwen fiyat istikrari tablosu

Suwen Tekstil Hissesinin Son Hafta Grafiği

suwen tekstil hisse grafigi

Başa dön tuşu