Halka Arz

Tapdi Oksijen Halka Arz Oluyor!

Geçtiğimiz yıl Gedik Yatırım’ın konsorsiyum liderliğinde halka arz taslak izahnamesini SPK’ye teslim eden Tapdi Oksijen Özel Sağlık ve Eğitim Hizmetleri (Özel Tınaztepe Hastanesi) halka arzında karar değişikliğine gitti. Öncelikle konsorsiyum liderini değiştirip Piramit Menkul Kıymetler ile anlaşan ardında da taslak izahname bilgilerinde değişiklik yapan şirket, yeniden SPK başvurusu yaptı.

Tapdi Oksijen Halka Arzı Eşit mi, Oransal mı?

Tapdi Oksijen’in SPK’ye teslim ettiği taslak izahnameye göre dağıtım yöntemi tamamı eşit şekilde olacak.

Tapdi Oksijen Kaç Lot Pay Dağıtacak?

Taslak izahnamede yer alan bilgiye göre tamamı sermaye artırımı olmak üzere 28.000.000 lot payın dağıtımı yapılacak. Halka arz sonrası halka açıklık oranı ise %21,87 olacak.

tapdi oksijen dagitilacak pay

İşlem Kodu ve Halka Arz Tarihi

İşlem kodu #TNZTP olarak belirlenen Tapdi Oksijen’in (Özel Tınaztepe Hastanesi) halka arz tarihi ise kesin belli olmamakla birlikte Mayıs ayı olarak planlanıyor.

Fiyat İstikrarı Planlanıyor mu?

Konsorsiyum lideri Piramit Menkul Kıymetler A.Ş. aracılığıyla yapılmak üzere 30 gün süreyle fiyat istikrarı planlanmaktadır. Fiyat istikrarı işlemlerinde kullanılacak fonun da brüt halka arz gelirinin %20’lik kısmından karşılanacağı ifade edilmektedir.

Halka Arz Gelirinin Kullanım Alanları

  • Hastane ruhsatı satın alma, uygun yer seçimi ile bu ruhsatın yeni hastaneye dönüştürülmesi; hizmet çeşitliliğini artırmaya yönelik yatırımların finansmanı(%40)
  • Yaşlı sağlığı bakımı turizmi, araştırma laboratuvarları kurmak ve aşı üretim tesisleri kurma yatırımlarının finansmanı (%20)
  • Güneş enerjisinden elektrik üretme yatırımı (%20)
  • İşletme sermayesi yapısının güçlendirilmesi (%20)

Başa dön tuşu