Ekonomi

Tarımsal Üretimlerde Yeni Kredi Dönemi Başladı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye’de tarımsal üretim için yeni bir dönem başladı. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri üzerinden yapılacak kredilendirmeler ile tarımsal üretimler yapan çiftçi ve üreticilere ekonomik avantajlar sunulacak. Yüksek enflasyon nedeni ile zor durumda olan çiftçilerin hedeflendiği yeni kredi paketinde düşük faizli ve uygun ödeme koşulları ile kredi paketleri sunulacak.

Tarım Kredisinde Şartlar Neler?

Tarımsal üretimlerde krediler için üst limitlerinde yüzde 50 ile yüzde 230 arasında bir yükseliş yapıldı. Mevcut artışlar ile daha cazip fırsatlardan yararlanabilecek olan üreticiler; modern sulama, yeni nesil hayvancılık, yeni alan yatırımları, teçhizat desteği gibi pek çok farklı ihtiyacında kredi kullanabilecek.

Yeni tarım kredilerinde üstelik genç ve kadın çiftçiler için de özel ayrıcalıklar sunulacak. Fide, fidan üretimi gibi farklı tarımsal faaliyetlere yönelik özel bir şekilde belirlenen kredi limitlerinde, faize ek sunulacak avantajlar da değişiklik gösteriyor.

Tarım makinesi ihtiyacı olan, depolama sistemleri kurmak isteyen, traktör değişikliği gibi durumlarda kredilerden yararlanılması mümkün. Oldukça esnek kredi paketleri ile tarımsal alanda daha fazla bir hareketlilik oluşması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu