Siyaset

Tekin Çarşambalılarla buluştu

İYİ Parti Samsun  Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Çarşambalılar Derneği’nde düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Bölgenin sorunlarını çok iyi bildiğini söyleyen Tekin, bu sorunları çözeceğini söyledi.

HAKARET EDİLİYOR

Çarşambalıların kendisine sahip çıkacağına inandığını söyleyen Tekin , “ Benim kaderim Çarşambalılarla beraber. Öz evladınıza sahip çıkacağınıza inanıyorum. Bölgenin sorunlarını çok iyi biliyorum. Çarşamba, Terme, Ayvacık ve Salıpazarlılara adeta hakaret ediliyor. Araçları Samsun’un içine sokulmuyor. Ben minibüslerin şehrin içine kadar girmesini sağlayacağım” diye konuştu.

5 LİSANLI DEPO YAPACAĞIM

Tekin konuşmasını şöyle sürdürdü, “Çarşamba’yı gezdim. Köylere gittim. Yolları konuşmaya gerek yok. Sulama sorunları, ovanın değerlendirilemeyen ürünleri biliyorum. Tekkeköy’e Gıda OSB kuruldu. Gıda OSB’nin kuruluş amacı, Çarşamba ve Bafra’nın mevsiminde toplanan ürünlerini dondurarak değerlendirecek, ekonomiye katacak firmaların ve fabrikaların kurulması idi. Maalesef, buraya tesis kurmak isteyen 3 firmaya, konuşlanması için arazi tahsisi yapılmadı. Depo olmayınca köylünün mevsiminde ürettiği ürünler para etmedi. Ürün para etmeyince de verimli ovalara önce kavak, sonra fındık dikildi. Ne toprakların ne de üreticinin alın terinin değerini biliyoruz. Fındık, Samsun için çok önemli. Ürünlerimizin değerlendirilmesi için dondurulmuş gıda fabrikalarının yapılaması,  fındık için lisanslı depoların olması gerekir. Ben, Tekkeköy, Çarşamba, Salıpazarı, Ayvacık ve Terme’ye 5 lisanslı depo yapacağım.”

Düzenlenen kahvaltıya İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş, İYİ Parti Canik Belediye Başkan Adayı Atıf Yiğit ve CHP Çarşamba Belediye Başkan Adayı Altan Karabulut da katıldı.

 

Başa dön tuşu