Otomobil

Tesla CEO’su Elon Musk’tan Çalışanlarıyla İlgili Yeni Açıklama

Elon Musk, işten çıkarma ile ilgili ortaya atılan iddialar için Twitter aracılığıyla yeni bir mesaj yayınladı.

Geçtiğimiz günlerde Tesla’nın 10.000 işçiyi işten çıkaracağı gündeme gelmiştir. Elon Musk, bu iddialarla ilgili olarak Twitter’dan açıklama yaptı.

Çip ve tedarik sorunları, otomotiv sektörü için büyük bir tehlike konumunda. Derinden etkilenen sektörün öncülerinden Elon Musk, yakında küresel bir ekonomik krizin çıkacağı görüşünde. Üst düzey yöneticilerine de bu minvalde mail gönderdi. Olası krizi açıklamalarıyla değerlendiren Elon Musk, yöneticilerinden ofise dönmelerini ya da istifa etmelerini istedi.

Daha Fazla İstihdam Sağlanacak

Yayınlanmış olan SEC raporuna göre Tesla, geçen yılın son döneminde 100.000 kişiyi istihdam etti. Whole Mars Catalog isimli Twitter hesabı, önümüzdeki 1 sene içerisinde Tesla’nın çalışan sayısının artacağını duyurdu. Elon Musk ise bu tweete yanıt verdi. Verdiği yanıtta “Toplam çalışan sayısı artacak, ancak maaşlı çalışan sayısı büyük oranda sabit kalacak.” ifadeleri kendine yer buldu.

Reuters raporuna göre ise Musk, işten çıkarmaların batarya teknolojileri alanında çalışanları etkilemeyeceğini söyledi. İlgili raporda Musk’ın personel sayısını %10 oranında azaltmak istediği yer alıyor.

Tesla sözcüsü, sorulan sorulara yanıt vermedi. Şirketteise yakın zamanda işten çıkarmaların başlayacağı bekleniyor.

Başa dön tuşu