Otomobil

Tesla Çukur Tespit Sistemi İle Hasarları Azaltacak

Elektrikli otomobil pazarının en önemli şirketlerinden birisi Tesla. Şirket, yazılımında yapacağı güncellemeler ile kullanıcı memnuniyeti arttırmayı planlıyor.

Elon Musk’ın CEO’luk koltuğunda oturduğu elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla araçlarının kullanıcı deneyimini arttırmak için çeşitli güncellemeler yapıyor. Yapılan son güncelleme ile birlikte yoldaki çukurları öncesinde görüp tespit edebilecek. Böylece aracın çukur nedeniyle alabileceği hasarı en az seviyeye indirecek.

Araç Sadece Çukurları Tespit Etmeyecek

Tesla’nın yapacağı güncelleme ile sadece çukurlar tespit edilmeyecek. Yeni güncelleme ile birlikte haritada da bir takım değişiklikler yapılarak yoldaki engebeler haritaya eklenecek. Yapılacak güncelleme ile birlikte çukurların yanı sıra yol kusurları, kırık parçalar gibi çeşitli engelleri de tespit edecek. Bu sayede hem sürücünün sürüş deneyimi artarken hem de aracın alabileceği hasar azaltılmış olacak.

İlerleyen süreçte kullanıcılara sunulması beklenen hizmetin Tesla Model S ve Model X araçlarda kullanılabilmesi bekleniyor. Yazılım desteğinin diğer cihazlara da sunulup sunulmayacağı ile ilgili şirketten henüz bir açıklama gelmedi.

Başa dön tuşu