Otomobil

Tesla, Cybertruck Üretimine Başlıyor

Tesla tarafından üretileceği belirtildikten sonra tüm dünyanın en çok dikkat çeken araç modellerinden birisi haline gelen Tesla Cybertruck bugüne kadar sayısız erteleme aldı. Çeşitli sebeplerden dolayı üretime bir türlü başlayamayan araç hakkında Elon Musk tarafından yeni açıklamalar yapıldı. Açıklamalarda Cybertruck, Semi ve Roadster modellerinin üretim tarihleri ayrıntılı olarak belirtildi.

Tesla’dan Yeni Açılış ve Cybertruck Açıklaması

Teksas bölgesinde yeni bir fabrikanın açılımını yapan Elon Musk açılış konuşmasında şirketin üretim planlamalarına değindi. Uzun zamandan yaşanan ertelemelere dikkat çeken Elon Musk, yapılacak yeni planlamalar ile üretimlerin en kısa süre içerisinde başlayacağını aktardı.

Üretim konusunda yaşanan sorunlar ve ekonomik alanda yaşanan dengesizlikler nedeniyle üretim planlamalarında pek çok farklı aksaklık olduğunu söyleyen başarılı isim, 2023 yılı itibari ile yeni modellerin üretilmeye başlanacağını söyledi. Üretimde tüm planlamaların yapıldığını ve bu konuda herhangi bir erteleme kararının alınmayacağını da söyleyen Elon Musk yaptığı açıklamalar ile beklentileri karşıladı. Şimdi ise gözler 2023’e çevrildi.

Şirket yeni modelleri ile beklentileri karşılayacak bir ürün geliştirmeyi başarırsa, sektörde en büyük devrimlerden bir tanesine imza atabilir.

Başa dön tuşu