TeknolojiDünyaEkonomi

Tesla Model X Amerika fiyatı yükselmeye devam ediyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde elektrikli otomobil satın almak isteyenlerin ilk tercihlerinden bir tanesi olan Tesla, uzun menzili, yüksek performans ve otonom sürüş gibi seçenekleri ile kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor. Araçlar piyasaya çıkmadan önce sipariş veren ve satın alan müşteriler daha uygun fiyatlar ile araçlara sahip olma imkanı bulurken , Tesla Model X Amerika fiyatı yapılan son güncellemeler ile arttı.

Güncellemeler sonrası fiyatlar arttı!

Araç fiyatlarında artış yaşanmasındaki etkili olan gelişme ise bataryalarında yapılan güncelleme. Menzilin artması ve daha iyi bir performans sunması için araçlarda yapılan güncellemeler sonrasında araçlarda artık 75kWh batarya yerine 100kWh batarya kullanılacak. Bu güncellemenin araç fiyatlarına yansımasında ise minimum 18 bin dolarlık bir yükseliş görülecek.

Tesla Model X amerika fiyatı
Tesla Model X

İndirimli Tesla Model X Amerika fiyatı için son tarih 13 Ocak

Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamalarda indirimli fiyatlar üzerinden sipariş vermek isteyenler için 13 Ocak 2022 tarihine kadar sürenin olduğu belirtildi. Bu tarihe kadar sipariş verecekler mevcut araç özellikleri ve fiyatları üzerinden aracı satın alabilecek. 13 Ocak sonrasında ise yukarıda belirtildiği üzere yeni güncellemeler ile araçlar piyasaya sunulacak ve bu nedenle fiyatlar artış gösterecek. Konu ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Tesla CEO’su Elon Musk’ın mesajı ise şöyle

Güncel Tesla Model X Amerika fiyatı ne kadar?

Şu an itibariyle piyasada olan araçlarda Model S’nin en düşük fiyatı 76 bin dolar ve en yüksek fiyat 94 bin dolar. Model X’i satın almak isteyenler için ise fiyatlar 82 bin dolardan başlıyor ve tercih edilen modele göre 97 bin dolara kadar yükseliyor. Ancak önümüzdeki günlerde yapılacak fiyat güncellemesi sonrasında araçlar 100 bin dolar ile 120 bin dolar arasında değişen fiyatlar ile satılmaya başlanacak.

Araç ile ilgili Türkiye’de yapılan bir deneme ise şöyleydi;

Başa dön tuşu