Otomobil

Tesla’dan Çılgın Bitcoin Projesi

Elektrikli araçlar denildiğinde akla ilk gelen markalardan birisi olan Tesla’da Bitcoin madenciliği dönemi başlayabilir. Reuters’ta yer alan bir habere göre güneş enerji altyapısını kuracak olan şirket, bu enerjiyi Bitcoin madenciliğinde kullanacak. Madencilik çalışmalarına çevreci bir çözüm olarak geliştirilecek projede, Tesla’nın Block Inc ve blokzincir şirketi Blockstream ile ortaklık kurması planlanıyor.

Tesla’da 2021’de İlk Adımlar Atıldı

Rapora göre Tesla ilk adımı 2021 yılında attı. Gizli tutulması planlanan proje için şu anda yavaş yavaş detaylar belli olmaya başladı. Blockstream CEO’su Adam Back tarafından yapılan ilk açıklamalarda mevcut iddialar doğrulanırken Tesla ile farklı alanlarda da iş birliği yapılacağı vurgulandı. Açıklamaya gör Tesla megapack pillerini de anlaşmaya dahil edecek.

Tesla CEO’su Elon Musk tarafından yapılan açıklamalarda kripto para madenciliğindeki yüksek tüketimlere sürekli vurgu yapılmıştı. Güneş enerji sistemine Tesla tarafından geçilecek olması örnek teşkil edecek. Aynı zamanda yüksek ölçekli yapılacak proje, Tesla’nın madencilik gelirlerinin de yükselmesini sağlayacak.

Başa dön tuşu