Kripto Paralar

Tether (USDT) ne kadar güven veriyor? Yatırımcılar için altın değerinde açıklamalar geldi!

Binance CEO'su Tether (USDT) için neler söyledi? Terra LUNA gibi yanıltır mı, yoksa güven mi veriyor?

Kripto para piyasaları son dönemde oldukça dalgalı seyrediyor. Dünya genelinde milyonlarca kripto para yatırımcısı en güvenilir analistlerin yorum ve tahminlerini takip ediyor. Peki, Tether (USDT) ne kadar güven veriyor? Bu dönemde Tether USDT alınır mı? Yoksa, geçtiğimiz günlerde Terra LUNA’nın yaptığı gibi yatırımcısını hüsrana mı uğratır? İşte, Binance CEO’su CZ’den altın değerinde tavsiyeler!

Binance CEO’su CZ, Tether (USDT) hakkında neler söyledi? Balinalar Tether için ne düşünüyor? Hangi stablecoinler güven veriyor?

Stablecoinler, Bitcoin ve altcoinler gibi ani dalgalanmalara açık değil. Kripto paralarda hacim arttığında yatırımcılar elindeki kriptoları satar, ki zarar minimuma inebilsin. Böyle süreçlerde stablecoin (sabit coin) seçenekleri değerlendirilir. En popüler stablecoin de Tether (USDT)’dir. Peki, son dönemde TerraUSD gibi TetherUSDT de benzer bir çakılma yaşar mı?

TERRA LUNA SONRASI DENGELER DEĞİŞTİ         

Kripto para pazarında en güvenilir coin’ler olan stablecoinler bile Terra’nın çöküşüyle ani dipler gördü. Bu durum da Tether USDT yatırımcılarını düşündürmeye başladı. En büyük stablecoin USDT ise bu depremden en az etkilenen oldu.

tether usdt guvenilir mi 1

Balinalar, Mayıs’ın ilk haftasından bu yana Tether ve USD coinlerini satıyor. Ki bu durum da Binance USD’ye yaradı. Eskiden çok dalgalı seyretmeyen USD coinleri Terra’nın ani çöküşünden sonra toparlanamadı.

PEKİ, TETHER (USDT) GÜVENİLİR Mİ?

Tether USDT son haftalarda ciddi kayıplar yaşarken, yatırımcılar 10 milyar dolardan fazla USDT bozdurdu. Bu kötü gidişata rağmen, TetherUSD, halen stablecoin piyasasının en güçlü oyuncusu. Yine de yatırımcıların aklına kurt düştü. Çünkü çok fazla elden çıkarma yaşandı.

Tether, USDT stablecoinini dolara sabitlediğini açıkladı. Ancak bu bilgiye ne kadar güvenebiliriz? Öte yandan Binance’ın kurucusu ve CEO’su CZ de Tether’ı yüksek riskli bir stablecoin olarak yorumladı.

Başa dön tuşu