Güncel

Thodex Reklamlarında Oynayan Ünlüler Hakkında Yeni Karar!

“Türkiye’nin yerli kripto para borsası” olarak kendini tanıtan Thodex şirketi hakkında yeni gelişmeler ortaya çıktı. 2017 yılında Faruk Fatih Özer tarafından kurulan firma, geçtiğimiz yıl yaklaşık 2 milyar dolarlık bir vurguna imza atmıştı. Kurucusu Özer’in yurt dışına kaçtığı ve halen daha aranmaya devam edildiği dava, pek çok insan tarafından yakından takip ediliyor.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, 6’sının tutuklu olduğu 21 şüpheli hakkında 40 bin yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Aynı zamanda bu kripto para borsasına yatırım yapıp sonrasında mağdur olan birçok kişi, Thodex reklamlarında oynayan ünlüler yüzünden şirkete güven duyduklarını ileri sürerek bu isimlere suç duyurusunda bulundu.

thodex reklamlarinda oynayan unluler 3

Thodex Reklamlarındaki Ünlülere Takipsizlik Kararı!

Milyarlarca dolarlık vurgun yaptığı iddiasıyla Türkiye’yi etkileyen Thodex borsası reklamlarında birçok ünlü isim yer almıştı. Pınar Deniz, Mine Tugay, Bahar Şahin, Simge Sağın, Özge Ulusoy, Selin Şekerci, Pelin Karahan, Zeynep Tuğçe Bayat, Gökçe Bahadır, Gaye Turgut Evin, Eda Ece, Barış Kılıç, Edis, Gökçe Yıldız, Necip Memili ve Melisa Döngel hakkında suç duyurusunda bulunan mağdur yatırımcılar, bugün yeni bir gelişmeyle karşılaştı. Bu 17 kişi hakkında yürütülen soruşturma, takipsizlik ile sonuçlandı.

thodex reklamlarinda oynayan unluler 4

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Thodex soruşturmasıyla alakalı dosyayı yakından inceleyip değerlendirdi. 17 ünlü ismin ifadeleri göz önünde bulundurularak, bu yapıyla herhangi bir bağlantılarının olmadığı açıklandı. Öte yandan MASAK tarafından hazırlanan raporda da yine bu isimlerin suça iştirak ettiklerine dair hiçbir delile rastlanmadığı vurgulandı.

Başa dön tuşu