Güncel

TOKİ’nin Yüzde 22’lik İndirim Kampanyası Ne Zaman Bitiyor?

Borcunu erken kapatmak ve daha cazip fiyatlardan yararlanmak isteyen vatandaşlar için TOKİ tarafından başlatılan kampanyada son tarih açıklandı. 22 Mart 2022 itibariyle başlayan başvurular 19 Nisan’a kadar devam edecek. Bu tarihler arasında başvuru yapabilecek olan hak sahipleri, daha uygun fiyatlar ile borcunu kapatabilecek. Son açıklamalara göre fırsattan şu ana kadar 14 bin 575 kişi yararlandı.

TOKİ’de Yüzde 22 İndirim Dönemi Başladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan açıklamalarda 22 Mart itibariyle borç erken kapatma kampanyasının başlatıldığı belirtildi. Bu kapsamda ise borcunu kapatmak isteyenlerin ana borcu üzerinden yüzde 22 oranında indirim sağlanıyor. Arsa sahipleri için ise bu ödemelerde indirim oranı yüzde 10 olarak uygulanıyor.

Borcunu tamamen kapatacak uygun durumu olmayan vatandaşlar da belirli şartlar dahilinde kampanyadan yararlanabiliyor. Açıklamalara göre borcun yüzde 25’inden az olmamak şartıyla borcunu ödemek isteyenlere yüzde 22 indirim uygulanacak. Böylece borcu daha da az miktara indirebilmek mümkün olacak.

19 Nisan Tarihi Son

Kampanya kapsamında 19 Nisan’a kadar yapılacak başvuruların işleme konulacağını belirten TOKİ, borç kapatmak isteyen vatandaşların bu tarihe kadar işlem yapması gerektiğini hatırlattı. Başvuru tarihlerinin kaçırılması halinde yüzde 22 indirimden yararlanılamayacak. İndirimden yararlanılması için tek şart ise aidat vs. gibi bir borcun olmaması.

Başa dön tuşu