Ekonomi

Toros Tarım Gübre Fiyatlarını %30 Düşürdü

Toros Tarım, bugün yaptığı basın açıklaması ile gübre fiyatlarındaki kampanyayı duyurdu. Şirket tarafından üretimi yapılan gübreleri kapsayan kampanyalarda fiyatlarda %30’ varan indirim yapıldı. Şirket tarafından yapılan açıklamada ise “Üreticilerin son dönemde yaşadığı ekonomik zorlukları hafifletmeyi ve tarımsal kalkınmaya destek olmayı amaçlıyor.” denildi.

Toros Tarım Gübre Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Toros Tarım Gübre fiyatları için bayilere yeni tarifeler gönderildi. Buna göre gübre fiyatları şöyle;

Toros Gübre / Fiyatları Fiyat / Ton
Can Gübre Fiyatı 5400 TL
AS Gübre Fiyatı 6000 TL
20.20 Gübre Fiyatı 6050 TL
15.15.15 Gübre Fiyatı 7000 TL
Üre Gübresi Fiyatı 9450 TL

Toros Tarım: Çiftçilerimizin yanındayız.

41 yıldan beri sektörde yer alan ve çiftçilerin gübre konusunda tercih ettiği lider markalardan birisi olan Toros Tarım; mineral gübre, organik gübre ve organomineral gübre gibi çeşitli gübreleriyle tarım üretimlerinde sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor.

Toros Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Göral Toros Gübre Fiyatları açıklaması
Toros Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Göral Toros Tarım Gübre Fiyatları açıklaması

Basın açıklamasında sektördeki son durum ile ilgili değerlendirmeler yapan Toros Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Göral “Tüm dünyada ekonomik aktiviteler üzerinde büyük bir etki yaratan Covid-19 salgını, gübre sektöründe de öngörülmesi güç hareketlere neden oldu. Pandemi kaynaklı üretim ve tedarik sorunları çeşitli ürün ve hizmet gruplarında ciddi fiyat artışlarına sebebiyet verdi. Doğalgaz fiyatlarında üç katını aşan artışlar ve enerji arzında yaşanan sıkıntılar, sanayi üretimini olumsuz etkileyerek maliyetlerin yükselmesine yol açtı. Özellikle hammadde olarak doğal gaza ihtiyaç duyan gübre sektörü, enerji krizinden en çok etkilenen sektörler arasında yer aldı. Toros Çiftçi gibi destek uygulamalarıyla çiftçilerimizin verimini ve refah seviyesini artırmayı hedefliyoruz. 41 yıldır olduğu gibi hem sunduğumuz geniş ürün yelpazemizle hem de projelerimizle çiftçilerimizin yanındayız.“ dedi.

Başa dön tuşu