Otomobil

Toyota’dan Önemli Hidrojen Yakıt Teknolojisi Hamlesi!

Japonya asıllı otomobil üreticisi Toyota, hidrojen yakıt teknolojisi için Fukuoka şehrinde bir araya geldi. Geçtiğimiz sene 2021 yılında piyasaya sunmuş olduğu ikinci nesil Mirai ile beraber, hidrojen yakıt teknolojisini çok güzel tasarımlarla bir araya getiren Toyota, bu teknolojiye olan yatırımlarına devam etmekte. Yeni bir yatırım için Fukuoka Şehri ile bir araya gelen Toyota, hidrojen toplumunun gerçekleşmesini sağlamak istediklerini ve bu yüzden ortaklık anlaşması imzaladıklarını duyurdu.

Toyota’dan Önemli Hidrojen Yakıt Teknolojisi “hidrojen lider şehir” Projesi Başlıyor!

Fukuoka şehrinin yönetimi Toyota’nın da yardımı ile birlikte hidrojen enerjisinin daha çok kullanılmasına odaklanarak Hidrojen Lider Şehir Projesi’ni yürürlüğe koydu. Bu proje ile birlikte şehir, evsel atık sulardan hidrojen üretme ve onu yakıt hücreli araçlara tedarik edecek. Bu konuda dünyanın ilk şehri olma özelliğini taşıyacak. Bu şehir ayrıca yakıt hücresi teknolojileriyle donatılmış kamyon ve motosikletlere yapılan çeşitli testlerde ilk sırada yer alan şehir.

Toyota Hidrojen Yakıt Teknolojisi
Toyota Hidrojen Yakıt Teknolojisi

Ayrıca otomobil devi Toyota, hidrojeni karbon nötre ulaşmak amacıyla bu alanı bir enerji formu olarak görmekte. Ayrıca Toyota, hidrojen motorlu araçların geliştirilmesi, CJPT işbirliği gibi çalışmalarla hidrojen motorlu ticari araçların yapılması  gibi bir çok çalışmaya da imza atmakta. Toyota bu alanda çok kapsamlı işbirlikleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Projenin detayları belli oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Başa dön tuşu