Güncel

Trendyol’dan Çalışan Protestolarına Açıklama Geldi!

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Trendyol Express çalışanları tarafından şirketin Maslak’taki binası önünde eylem başlatılmıştı. Eylemlere düşük kalan ücretler gerekçe gösterilirken günlerden beri devam eden eylemlere yönelik Trendyol bugün resmi bir açıklama yaptı.

Trendyol Express Çalışanları İş Bırakarak Eyleme Başladı!

Trendyol tarafından yapılan açıklamalarda uyuşmazlığının çözümü için yeni bir adımın atıldığı vurgulandı ve 2022 yılındaki garanti ücretlerin belirlendiği açıklandı.

Trendyol Basın Açıklaması Yaptı

Şirket tarafından bugün yazılı olarak yapılan basın açıklamasında “Sahibi oldukları ticari işletmeleri aracılığıyla, şirketimizle imzaladıkları taşıma sözleşmeleri kapsamında, kendi işletmelerine ait araçlarla taşıma hizmeti sunan iş ortaklarımızla ilgili oluşan gündeme ilişkin açıklamamız aşağıda yer almaktadır. Öncelikle şunu ifade etmek isteriz ki, mevcut iş modelimiz doğrultusunda, taşıyıcı iş ortaklarımıza taşıdıkları paket başına ödeme yapılmakta; “iş ortağı destek paketleriyle” de aylık hakedişlerinin belli bir seviyenin üzerinde kalması sağlanmaktadır. “ denildi.

“Garanti Edilen Tutar Aylık en az 12.500 TL+KDV”

Açıklamaya göre toplam hakkedişler için Trendyol aylık en az 12.500 TL + KDV garanti sunacak. “2022 yılı içerisinde, bir taşıyıcı iş ortağının faaliyet gösterdiği süreye bağlı olarak taşıdığı paket sayısına göre toplam hakedişinin aylık en az 12.500 TL+KDV olması,  iş ortaklarımızın da beklentilerini karşılar şekilde, garanti altına alınmıştır.  Mevcut iddialarda ise, sadece “iş ortağı destek paketleri”nde geçerli olan hizmet bedeli artış oranı ön plana çıkarılmıştır. Tek başına bu oran üzerinden değerlendirme yapmak eksik ve yanıltıcı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Trendyol tüm iş ortaklarının memnuniyetini her şeyin önüne koyan bir şirkettir. Bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir.  Kamuoyunun bilgi ve takdirlerine saygıyla sunarız.” denilerek noktalanan açıklamalar sonrası  gözler Trendyol Express çalışanlarının vereceği cevaba çevrildi.

Başa dön tuşu