Teknoloji

TRT Haber’in Twitter Hesabı Kısa Süreliğine Hacklendi

Dün gece saatlerinde TRT Haber'in Twitter hesabı kısa süreliğine hacklendi. Çok zaman geçmeden hesap tekrardan eski haline döndürüldü.

Geçtiğimiz yıllarda Elon Musk, Bill Gates, Jeff Bezos gibi milyarder isimlerin sosyal medyaları hackerların hedefi olmuş ve kripto paralar aracılığıyla dolandırıcılık yapılmaya çalışılmıştı. Bu saldırıların son kurbanı TRT Haber oldu. Dün gece saatlerinde TRT Haber’in Twitter hesabına bakmak isteyen kullanıcılar ‘Elon Muşko’ kullanıcı adının kullanıldığı ve kripto para sitelerinin reklamlarının yapıldığını gördüler. Geçen hafta İngiliz Ordusu’nun Twitter ve Youtube hesapları da hacklenmiş ve saldırganlar yine kripto para ile ilgili içerik paylaşımlarında bulunmuşlardı.

trt haber hacklendi

TRT Henüz Açıklama Yapmadı

Dün gece gerçekleşen hacklenme olayı ile ilgili TRT’den ve Twitter’dan henüz herhangi bir açıklama gelmedi. Hackerlar hesabı birkaç dakika yönetebildi. Çok kısa sürede hesap hackerların elinden alındı. Hesapta şu anda herhangi bir sorun görünmezken, hesap TRT Haber kullanıcı adıyla aktif olarak kullanılıyor.

Başa dön tuşu