Spor

Tudor artık Galatasaray’da

Kardemir Karabükspor teknik direktörü İgor Tudor, Galatasaray’a imzayı attı. Tudor yapılan basın açıklamasında tek hedeflerinin şampiyonluk olduğunu, bunun için ilk etapta bir takım ruhu oluşturmak gerektiğini söyledi.

 

Kardemir Karabükspor’un eski teknik direktörü İgor Tudor Türk Telekom Arena’da düzenlenen tören ile Galatasaray ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı. Göreve başlayan Tudor, yaptığı ilk açıklamada hedeflerinin şampiyonluk olduğunu dile getirdi. Kendisi için futboldaki sistemlerin çok önemli olmadığını vurgulayan hırvat teknik adam öncelikle takım ruhu oluşturmaları gerektiğini söyledi.

İgor Tudor basın mensuplarına yaptığı açıklamada ”Bence sistem çok çok önemli değil. Benim için önemli şeylerden birisi takım ruhu. Takımın gösterdiği ruh, saha içindeki mücadele ve fedakarlık çok önemli. Sistemler değişebiliyor. Benim takımdan beklentim savunmada da hücumda da beraber hareket etmek. O yüzden ben şu anda takım ruhuna odaklanıyorum. Bu tabii ki çok kolay bir şey değil. O yüzden biraz zamana ihtiyaç var.” diye konuştu.

Tudor, Kardemir Karabükspor’un başındayken kendisine yöneltilen ” bu sene şampiyon kim olur ?” sorusuna ” Beşiktaş ” yanıtını vermişti. Galatasarayla 1.5 yıllık sözleşme imzalayan Tudor bu fikrinin değiştiğini, “Evet, öyle bir şey söylemiş olabilirim ama şu anda Galatasaray’ın teknik direktörüyüm. Buraya inandığım için geldim. Hedef tamamen şampiyonluk. Şu anda Beşiktaş ile aramızda 5 puan var. Önümüzde oynanacak 14 maç var. O yüzden her maçımızı alarak, hedefimize yürümek istiyoruz. Hedefim bunun için elimden geleni yapmak.” sözleriyle aktardı.

Hırvat teknik adama gelen Sneijder ile ilgili bir soru üzerine, Sneijderin önemli bir oyuncu olduğunu ve ilişkilerinin mutlaka iyi yönde olacağını söylerken, Sneijder’in diğer oyuncalar gibi takıma katkıda bulunacağını ekledi.

Baskı altında çalışmayı sevdiğini söyleyen İgor Tudor, Kardemir Karabükspor’da vaat ettiklerini yerine getirdiğini, Türkiye’de çalışma imkanı sağladığı için Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı’na minnettar olduğunu dile getirdi.

Başa dön tuşu