Şirket Haberleri

Türk İlaç ve Serum Afrika’ya Açılıyor!

Türk İlaç ve Serum 55 Afrika ülkesini kapsayan iş birliği için Amerika menşeili INTERGLOBE IEG firması ile anlaşma imzalandığını Kamuyu Aydınlatma Platformuna bildirdi.

Türk İlaç ve Serum Anlaşma Detayları

55 Afrika Ülke ticaretini kapsayan Afrika Kıtasal Serbest Ticaret Alanı ( AfCFTA ) kapsamında AfCFTA tarafından Türkiye ve Afrika iş birliktelikleri için yetkilendirilmiş olan Amerika menşeili INTERGLOBE IEG Firması ile TURK İLAÇ ve SERUM arasında  işbirliği anlaşması imzalanmıştır. Türk İlaç tarafından Afrika ‘da seçilmiş olan 7 ülkede kurulacak tesislerde öncelikle Togo, Angola pilot üretim yeri olarak seçilmiş ve tüm projeler için AfriExim Bank finans desteği , Afrika Kıtasal Serbest Ticaret Alanı iş birlikteliği ile kurulumlar tamamlanacaktır.

turk ilac serum anlasma

Türk İlaç; Afrika Projesini Ne Zaman Tamamlayacak?

Söz konusu kurulumların tamamlanması için 2022-2023 aralığı hedef tarih olarak belirlenmiş olup bu süreçte TURK İLAÇ tesislerinde hali hazırda üretimi gerçekleştirilmekte olan serumların Afrika ülkeleri ve hükümetinde yer aldığı bu projelerde alım garantisi kapsamında kurulumlar tamamlanana kadar Afrika serum talebinin önemli bir kısmını Türkiye’de üretilen ürünlerden karşılayacaktır.

 @Halka Arz Analiz Telegram Takip Et

@Halka Arz Analiz Twitter Takip Et

Başa dön tuşu